YENGE SAVAŞI

Müthiş derbi öncesi Fenerliler, Playboy’a çıplak poz veren Jardel’in eşinin Cimbomlular ise Lazetiç’in nişanlısının posterleriyle moral bozmaya çalışacak

YENGE SAVAŞI
YENGE SAVAŞI
Galatasaray - Fenerbahçe derbisine saatler kalırken, tüm Türkiye bu maçı konuşmaya başladı. Fenerbahçe’nin Trabzon karşısındaki farklı galibiyeti, Galatasaray’ın ise Milan’ı İtalya’da elinden kaçırmış olması, iki takımın da istim üstünde olduğunu gösteriyor. Belki de bu yüzden son yılların bu en heyecan verici derbisine iki takımın taraftarları fantezilerinin sınırlarını zorlayarak hazırlanıyor.

Abuzer Kadayıf etkisi
Her ne kadar Fenerbahçeli fanatikler arasındaki üniversite grubu son anda yeni sloganlar ortaya atacaklarını söyleseler de, son haftaların popüler filmi Abuzer Kadayıf’ın “Çak çak" şarkısı iki takımın taraftarlarına da esin kaynağı olmuş. Galatasaraylılar’ın “Mario Jardel dalgana bak... Fener’e de çak çak çak" diye söyleyecekleri şarkıyı, Fenerbahçeliler, “Andersson dalgana bak... Cimbom’a çak çak çak" diye seslendirecekler. Fener’in bir sloganı da mafya babası Nuriş’ten alınma: “Galatasaray’ı gol manyağı yapacağız."

Kadınlar yine mağdur
Geçen sezon Beşiktaşlılar’ın Alpay’ın eşi Cansel aleyhinde tezahürat yapmasının ardından, bu yıl da Galatasaraylı golcü Jardel’in eşi Karen taraftarın diline düştü. Fenerbahçeliler, maça Karen’in birkaç yıl önce Playboy’a verdiği çıplak pozlarının bulunduğu dev posterlerle gelmeyi planlıyorlar. Bu durumda Galatasaraylılar’ın da Fenerbahçeli Lazetiç’in Türkiye’de mankenliğe başlayan nişanlısı Sandra Draskoviç’in resimlerini maça getirmesi muhtemel. Yani mağdur yine kadınlar.

Tribün liderleri toplandı
Amigolar ya da daha çok sevdikleri adlarıyla tribün liderleri maç öncesi biraraya gelip, “olayları en aza indirme" kararı aldılar. Ancak Fenerbahçeli tribün lideri Sefa “gerekirse kendilerini savunacaklarıönı belirterek, Fenerbahçeliler’e sadece 1500 bilet verilmesinin altını çiziyor.

Büyük güvenlik önlemleri
10 bin polis dün geceden itibaren alarmda. Bomba uzmanları maç öncesinde şüpheli paket ve bomba ihbarlarını değerlendirecek. Çevik kuvvet polisi ise saha içi ve dışında kontrol görevi yapacak. Karşılaşmayı izlemeye gelenler ceplerindeki çakmak, kalem ve bozuk parayı teslim etmek zorunda.

İşte espriler
Fener ilk kez Avrupa’ya çıkıyor
Galatasaraylılar’ın esprileri hazır: “Biz de Avrupa takımları gibi, konuk taraftarlara 1500 bilet veriyoruz. Zaten Fenerbahçe de Federasyon’a başvurup bir sonraki lig maçlarının bir hafta ertelenmesini talep etmişler. Ne de olsa bir Avrupa takımıyla maça çıkıyorlar." Galatasaraylı yöneticiler Fenerbahçe’deki Yugoslavlar’ın çokluğunu kastederek “sanki Kızılyıldız’la oynayacağız’ esprisini yapıyor.

Fenerliyim pişmanım
Galatasaray taraftarlarının internette yayınladıkları bir yasa tasarısı da çok sayıda tık alıyor. Fenerbahçeliliklerinden pişman olanlara Galatasaraylı olabilme şansı veren bu yasa tasarısının bir kısmında şöyle deniyor: “Bir kereye mahsus çıkarılan bu yasadan faydalanmak isteyenlerin en geç 1 Nisan 2001 saat 17.00’ye kadar, Galatasaray formalı 6 adet fotoğraf ve iki Galatasaraylı’dan imzalı kabul belgesi ile talebin milyonlarca olabileceği tahmin edilerek bu işe tahsis edilen stadyumlardaki masalara başvurmaları gerekmektedir."

Ünlülere göre kıl payı: FENER
Derbi öncesi ünlülerimiz de kamplara ayrıldı. Sanat siyaset ve basın dünyasının maç tahminleri şöyle:

Sanatçılar:
Aysun Kayacı: Galatasaray 3 - 1 kazanır.
Ebru Şallı: 1 - 1 berabere.
Ebru Gündeş: 2 - 0 Fenerbahçe kazanır.
Aysu Baceoğlu: 2 -1 Galatasaray kazanır.
Buket Saygı: 1 - 0 Galatasaray kazanır.
Gülben Ergen: 0 - 0 berabere.
Sandra Draskoviç (Lazetiç’in nişanlısı): 2 - 0 Fenerbahçe kazanır.
Kenan Doğulu: 3 - 0 Galatasaray kazanır.
Sibel Turnagöl: Fenerbahçe 2 - 0 kazanır.
Hülya Koçyiğit: 0 - 0 berabere kalırlar.
Nurseli İdiz: 1 - 0 Fenerbahçe.
Özlem Savaş: Cimbom kesin kazanır: 2 -1

Milletvekilleri:
Ramis Savaş (DSP): 2-1 Fenerbahçe
Metin Ergün (MHP): 2-1 Galatasaray
Mehmet Gül (MHP): 2-1 Fenerbahçe
Cemal Enginyurt (MHP): 3-1 Galatasaray

Gazeteciler:
Melih Aşık (Yazar): 2 - 1 Galatasaray
Ali Acar (Görsel Yönetmen): İlk golü yeriz, sonra 3 atarız.. 3 - 1
Duygu Asena (Yazar): 3-2 Galatasaray
Spor yazarları: Milliyet Spor Servisi’nin skor tahminleri ise şöyle:
Doğan Koloğlu: 1 - 1 ya da 2 - 1 Galatasaray galip.
Togay Bayatlı: 2 - 2, Erdoğan Şenay: 0 - 0
Yusuf Kobal (FB muhabiri): 2 -1 Fenerbahçe galip.
Bilal Meşe: 1 - 1 ya da 2 - 1 Galatasaray galip.
Rıza Çalımbay (Beşiktaşlı eski futbolcu): 2 - 2.
İslam Çupi: 1-0 Fenerbahçe
Halil Özer (Galatasaray muhabirimiz): 3-1 Fenerbahçe
Bu sayfayı yapan editörler:
Murat Köksal: 3 - 0 Fener
Tamer Üner : Berabere 2-2
Ermil Balakin: 3 - 1 Fener.

Rakibine acımadı! Gaddarca faul...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber