Yeni bir masal için

Son iki Avrupa Şampiyonası’nda kürsüye çıkmayı başaran A Milli Kadın Basketbol Takımı, Peri Masalı’nın devamı için bugün sahaya çıkacak. Potanın Perileri, Romanya-Macaristan ortaklığıyla düzenlenen dev organizasyonda yine madalya arayacak.

Yeni bir masal için

Türk Basketbolu’nun kalbi, bir kez daha A Milli Kadın Basketbol Takımı ile atacak, Potanın Perileri, Romanya ve Macaristan ortaklığıyla düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda madalya arayacak.

2011 Polonya’da gümüş, 2013 Fransa’da bronz madalya kazanarak göğsümüzü kabartan, Londra Olimpiyatları’nda 5, Dünya Şampiyonası’nda ise 4. olarak, Türkiye’ye ilkleri yaşatan ay-yıldızlı ekibimiz, yeni antrenörü Ekrem Memnun yönetiminde ilk resmi sınavına çıkacak.

İlk tur maçlarını Romanya’nın Oredea şehrinde oynayacak olan Potanın Perileri B Grubu’nda yer alacak ve Yunanistan, Polonya, Belarus ile İtalya karşısında bir üst tura çıkmaya çalışacak. Potanın Perileri yükselmesi durumunda 2. tur maçlarını Macaristan’ın Debrecen şehrinde oynayacak, çeyrek final ve devamına ise Budapeşte ev sahipliği yapacak. Ay-yıldızlı ekibimizin Romanya’daki ilk sınavı TSİ 18.00’de başlayacak ve NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Durumdan Memnun!

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Coach Ekrem Memnun zorlu şampiyonada kendilerine güvendiklerini söyledi. Memnun, başarılı bir takımın başında yer aldığını ve dolayısıyla üzerinde büyük bir sorumluluk bulunduğunu belirterek, “Yeni bir düzen, yeni bir anlayış getirmeye çalışıyorum. Oyuncularım da adapte olmak için çok çaba gösteriyor. Umarım bunların karşılığını alacağız” dedi.

Millilerin maç programı

11 Haziran 18.00 Polonya-TÜRKİYE
13 Haziran 20.30 TÜRKİYE-Belarus
14 Haziran 20.30 Yunanistan-TÜRKİYE
15 Haziran 20.30 TÜRKİYE-İtalya

MİLLİ TAKIM KADROSU

Tilbe Şenyürek
Ayşe Cora
Şaziye İvegin Üner
Lara Sanders
Pınar Demirok
Birsel Vardarlı Demirmen
Cansu Köksal
Olcay Çakır
Tuğçe Canıtez
Nevriye Yılmaz
Bahar Çağlar
COACH: Ekrem Memnun

Yeni bir masal için

Salih Uçan: "Bizim için çok iyi oldu."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber