"Zor ayrıldım, kolay geldim"

Medipol Başakşehir’le 2 yıllık sözleşme imzalayan Emre Belözoğlu, “Fenerbahçe’den ayrılmak benim için ne kadar zorsa Başakşehir’e imza atmak o kadar kolay oldu” dedi.

"Zor ayrıldım, kolay geldim"

Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Emre Belözoğlu’nu kadrosuna kattı. Tecrübeli futbolcu, Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen törende 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Sezonu 4. sırada bitiren bir takıma geldiğine dikkat çeken Emre, “Herkesin örnek gösterebileceği sistem takımına geldim. Kariyerimin finalini bu takımın başarılı günleriyle taçlandırmak istiyorum” diye konuştu.

Kaptanlığını yaptığı Fenerbahçe’den ayrılmanın çok zor olduğuna vurgu yapan Emre şöyle devam etti: “Terimin son damlasına kadar mücadele ettim. Ayrılırken, insanların ne kadar üzüldüğüne şahit oldum. Fenerbahçe içinde çok fazla hatalar yapmış olsam da doğrularımın çok daha önde olduğunu düşünüyorum. Yönetimin kararının ardından böylesine güzide bir kulüpten gelen teklifi kabul ettim. Fenerbahçe’den ayrılmak ne kadar zorsa Başakşehir’e imza atmak o kadar kolay oldu.”

Emre, Fenerbahçe’den idari görev teklifi geldiğini ancak futbol oynamak istediği için Başakşehir’le anlaştığını da açıkladı. Deneyimli futbolcu, “Fenerbahçe kendimi ait hissettiğim bir kulüptür. Tabii ki futboldan sonra yeniden böyle bir teklif gelirse seve seve kendimi ait hissettiğim kulübün içinde yer almak isterim” ifadelerini kullandı.

‘Tecrübe katacak’

Başkan Göksel Gümüşdağ törende Emre’ye övgü yağdırdı. Bu sezon UEFA Avrupa Ligi’ne katılacaklarını hatırlatan Gümüşdağ, “Takım olarak en büyük eksiğimiz Avrupa tecrübemiz ama bu eksiğimizi Emre ile tamamlayacağız. Emre, Türk futbolunun gelmiş geçmiş en önemli oyuncusudur” dedi.

Fenerbahçe Yönetimi’nin ayrılığın ardından, Emre Belözoğlu’na idari görev teklif etmesi 29 Haziran’da, “Ömer Onan modeli” başlığıyla Milliyet’in manşetinde yer almıştı.

Doğuş Balbay: 'Hedefimiz bu sene sezonu kupayla açmak'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber