07.11.2011 17:29 | Son Güncelleme:

Şoförler yarıştı minibüs eczaneye daldı

İddiaya göre; Kadıköy-Pendik hattında çalışan İsmail Özbay’ın kullandığı 34 M 0861 plakalı minibüs, dönüş yapmak isteyen Yusuf Kahyaoğlu’nun kullandığı 16 YK 447 plakalı cipe çarpmamak için ani fren yapınca kontrolden çıktı. Bu sırada savrulan minibüs önce kaldırıma çarptı daha sonra yol kenarında bulunan bir apartmanın alt katındaki eczaneye çarparak durabildi. Kaldırım ve eczane arasındaki yaklaşık 1,5 metrelik yükseklikte asılı kalan minibüste bulunan yolculardan Nuray Arık, Emine Berber ve minibüs sürücüsü İsmail Özbay yaralandı.

MİNİBÜSLER YARIŞ YAPIYOR İDDİASI

Yaralılar çevreden yardıma gelen vatandaşlar tarafından minibüsten çıkarıldılar. Durumu ciddi olan Nuray Arık ilk olarak olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken kazayı daha hafif yaralarla olarak atlatan Emine Berber ile minibüs sürücüsü daha sonra gelen ambulansa konularak Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldılar.

Eczanenin bayram nedeniyle kapalı olması ve kaza sırasında yolda yayaların bulunmaması olası bir faciayı önledi. Olay yerine gelen polis ekipleri minibüs sürücüsü ile cipin sürücüsü Yusuf Kahyaoğlu’nun ifadesini aldı. Cip sürücüsü Yusuf Kahyaoğlu, Bursa’dan geldiğini bölgenin yabancısı olduğunu ve bir adres sormak için yolun solundaki benzinciye girmeye çalışırken yavaşladığı sırada kazanın meydana geldiğini söyledi. Kazayı gören çevre sakinleri de minibüslerin birbirleriyle yarışarak sürat yaptıklarını ileri sürerek yetkililerin önlem alınmasını istedi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0