Son dönemde bayanların kombin tercihleri V yakalardan yana...

Bir bayan olarak kendimi de bu genellemeye dahil etmeliyim sanırım. Biz bayanlar son zamanlarda V yakalı kazakları, tişörtleri, bluzları daha çok tercih eder olduk. Belki üst bedeni ince gösterdiğinden, belki boynu uzun gösterdiğinden, belki de daha zarif bir duruş sergilediğinden. 

Üstelik V yakalı üstleri hemen her türlü dış giyim parçasının içine yakıştırırken, V yakaların içine de farklı parçaları uydurmak, kombinleri sıradışı şekilde tamamlamak mümkün.

Bu konuda sokaklar bize en güzel ve en özel örnekleri sunuyor. V yakalı kombinlerle yakalanılan zarafet birinci sırada gelse de, bu tarz kombinlerin kişiye kattığı feminen duruş da göz ardı edilemez. Öyleyse vakit geçirmeden V yakalarla nasıl kombinler oluşturulabilir, bir bakalım.

1- Ceket içine giyilen V yakalar

Ceketlerin, trençkotların ya da yeleklerin içine giyilen V yakalı kazaklar ya da tişörtler son dönemin favorilerinden. Bu tarz kombinlerle hem şık hem de spor bir görüntüye sahip olmanızsa mümkün. V yakalı üstlerin avantajlarından biri, boyun bölgesini öne çıkardığı için kolye kullanımına açık olması. Üstelik bu tarz bluzlarla kombinlenen, üstüste takılmış ince zincirler, boynunuzu daha da güzel gösterecektir.

2- Bol pantolonların en ideal tamamlayıcıları V yakalar

2015 modasında çok popüler olan ve son sürat 2016 modasına giriş yapan bol kesim pantolonların en güzel tamamlayıcılarından biri V yakalı üstler aslında. Bu üstler dar kesim de olsa, bol kesim de olsa farketmiyor. V yakanın, giyene verdiği incelik, bol pantolonlarla çok yakışıyor. 

3- "V yakaların içine gömlek mi, boğazlı kazak mı giyilse?" sorunsalı

V yakaları bir şeylerin içine giymek güzel de, V yakaların içine ne giyilmeli diye düşündüğümüzde, aklımıza öncelikle iki şık geliyor. Gömlek mi yoksa boğazlı bir üst mü? Her iki seçenek de doğru tercihler yapıldığı takdirde üzerinizde hoş duracaktır. 

4- Trikolarda V yakalar bir başka çekici değil mi?

Triko trendinin yükselişte olduğu, baştan aşağı trikolara büründüğümüz bir kış mevsiminde, triko elbiselerinizi ve kazaklarınızı V yakalı tercih ederseniz, hem görüntünüzü dengelemiş hem de seksi bir stili yakalamış olursunuz. 

5- Ya sırtlarda V yakaya ne demeli?

V yakalara farklı bir açıdan bakmaya ne dersiniz? Sırt dekoltesi olarak kullanılan V yakalar, en az öndekiler kadar çekici değil mi?

Trendler ve stil önerileriyle ilgili yazılarıma blogum "PIMOOD"dan ulaşabilirsiniz.