11.01.2019 20:09 | Son Güncelleme:
Ferit Zengin - İstanbul

Sokakta bulduğu köpeği evine götürdü! Cezadan...

İstanbul'da, turist olarak bulunan  İranlı Nafiseh M.,isimli kadın Banny isimli cins köpeğinin çalındığını iddia ederek ortalığı ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıp köpeğe ulaşan polis, Pomernian cinsi köpeğin çalınmadığını kadının dikkatsizliği sonucu kalabalığın arasında kaybolduğunu ve hayvansever birisi tarafından bulunup korumaya alındığını tespit etti.

İran uyruklu 37 yaşındaki Nafiseh M. 4 Ocak Günü Banny isimli Pomernian cinsi köpeği ile birlikte Taksim Meydanı’nda gezintiye çıktı. Gezinti esnasında dikkatsizliği sonucu kalabalığın arasına karışan köpeğini kaybeden İranlı kadın daha sonra karakola giderek 'köpeğim çalındı' deyip suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine soruşturma başlatan ilçe polis ekipleri çevredeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Yapılan kamera incelemeleri sonucu, kalabalığın arasına karışarak sahibinden uzaklaştığı görüldü. Daha sonra pomernian cinsi köpeğin Taksim Meydanı’nda bulan bir kadın tarafından atkı ile sarılıp korumaya alındığını ve aynı kadın tarafından bir taksiye bindirilerek bir eve götürüldüğü belirlendi.

Plakası tespit edilen taksi şoförü ile irtibata geçen ekipler, köpeği bulan kadının indiği yeri belirleyerek alan çalışması yaptı. Yapılan çalışmalar sonucu Şişli Merkez Mahallesi’nde köpeğin getirildiği ev tespit edildi. Eve girip köpeği muhafaza altına alan ekipler, daha sonra Mehtap U. İsimli kadını karakola getirip ifadesine başvurdu.

İfadesinde köpeği bulduktan sonra sahibini aradığı, bulamayınca da evine götürdüğünü söyleyen Mehtap U. köpeğin sahibine ulaşmak için sosyal medya hesabından da kayıp ilanı verdiğini ifade etti.

Hayvansever olduğunu ifadesinde belirten Mehtap U.nun sosyal medya hesabındaki köpekle ilgili kayıp ilanını görüp olayın koruma amaçlı olduğu kanaatine varan polis savcılık kararıyla genç kadını serbest bırakırken, cins köpeği de İranlı sahibine teslim etti.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 4Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy8