Söke CHP’de 100 yeni üyeye rozet

Söke’de CHP’ye katılan 100 yeni üyeye rozet takıldı. İlçe binasında düzenlenen törene eski milletvekillerinden Mehmet Semerci, CHP İl Başkanı Mevlüt Kenar belediye başkanları ve partililer katıldı.


Söke CHP’de 100 yeni üyeye rozetSöke CHP’de 100 yeni üyeye rozet

DHA-BURCU TANER DHA-CESUR SERT DHA-S. CELİL BULLALIOĞLU

 Bir süre önce Demokratik Sol Parti’den istifa eden İlçe Başkanı Şeref Uçansoy ile eski DSP’li 33 kişinin de aralarında bulunduğu 100 kişiye rozetleri CHP Parti Meclisi Üyesi Hülya Güven tarafından takıldı.
CHP Söke ilçe başkanı Melda Keskin, aralarına yeni katılan partililere teşekkür etti.  PM Üyesi Hülya Güven de, hükümetin yeşil kartlı hastalardan aldığı katkı payının sosyal adalet ilkesi ile bağdaşmadığını belirtti, taşımalı eğitimdeki olumsuzlukları da dile getirdi. Eski DSP İlçe Başkanı Şeref Uçansoy da, yuvaya dönmekten mutlu olduklarını belirtti. 

Vural, ayakkabıcı diliyle oy istedi
MHP Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural İzmir Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’ne yaptığı ziyarette yaklaşan genel seçimler için ‘sektöre uygun bir dille’ destek istedi. Vural, “Ayaklarınız nasırlaştı, ayakkabı vuruyor. Birileri ayakkabıya göre ayağımızı kesmeye çalışıyor. Ayağımızı kesmelerine izin vermeyelim. Ayakkabımız daha rahat olsun” dedi. Ekonomik politikaları eleştiren Vural, ithalatın ihracat karşılama oranının yüzde 60’lara indiğini aktararak “Büyüme var deniliyor ama fakirlik azalmıyor. Demek ki bu büyüme hormonlu” diye konuştu.
Ayakkabıcılar Sitesi Başkanı Tahsin Güzel ise en büyük sorunlarının ulaşım olduğunu belirterek Işıkkent’teki birçok üreticinin de bölgeden gitmeye başladığını, alanında Türkiye’nin önde gelen sitesi olan bu üretim merkezinin kan kaybettiğini ifade etti. Güzel, soruna siyasilerin de ilgi göstermesini isteyerek “Eğer ulaşım problemimiz çözülürse beş çift ayakkabı vadediyoruz” dedi. 

“İzmir bizim için ‘Kahraman’dır”
Halkın Sesi Sesi Partisi, Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede İzmir için herkesin bir şey söylediğini vurgulayarak, “İzmir bizim için Kahraman İzmir’dir. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı emperyalizmi yok etmek için nefesin ilk üflendiği yerdir” dedi. Bu sözleri İzmir’de bulunduğu için söylemediğine vurgu yapan Kurtulmuş, İzmir ruhunun geleceğin ruhu olduğunu söyledi ve İzmir’de en güçlü partinin HAS Parti olacağını savundu.
Türk siyasetine format atmayı amaçladıklarını bu yüzden kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Arsızlık, namussuzluk yapmayan herkese partimizin kapısı açık. Siyasette önce halk takdir edecek. Aynı zamanda takdirin ötesinde halkımızın bize güveni var” dedi.  

Başkan Özgüven ağabeyini kaybetti
Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven’in ağabeyi Yüksel Özgüven, kalp krizine yenik düştü. Yüksel Özgüven (73), 10 gün önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. Gerekli tetkikleri yapılan ve tedavisi tamamlanan Özgüven, durumunun düzelmesi üzerine taburcu edildi. Yüksel Özgüven, dün sabah evinde yeniden rahatsızlandı. Dikili Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Özgüven, yapılan bütün müdahalelere rağmen kalp krizine yenik düşerek hayatını kaybetti. İsveç’teki kardeşlerinin gelmesinden sonra cenazenin toprağa verileceği belirtildi.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: