Aydın

Yerel Haber
05 Ekim 2017 - 09:48

Söke Yüzme Gençlik Spor Kulübü Uluslararası Arenaya Çıkıyor

IHA

Muğla Valiliği’nin himayesinde Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 6-8 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’da gerçekleştiriliyor. Yüzme Şampiyonası’na Söke’den Söke Yüzme Gençlik Spor Kulübü de katılıyor. Uluslararası düzeydeki şampiyonaya İngitere, ABD, İspanya, Almanya, İtalya gibi birçok dünya ülkesinden katılım bekleniyor.
Söke’yi daha önce de birçok ulusal yarışlarda temsil eden Söke Yüzme Gençlik Spor Kulübü, Bodrum’da gerçekleşecek 6. Uluslararası Açık Su Maratonuna 13 lisanslı sporcusu ile geniş katılım sağlayacak. Geçen sezon Ulusal yarışlarda baraj geçme başarısı gösteren Söke Yüzme Gençlik Spor Kulübü, yeni sezona Bodrum Açık Su Maratonu ile başlayacak. 6-7-8 Ekim tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşecek olan Uluslararası Aquamaster Açık Su Yüzme Maratonunda ayrıca 4x500 mt. bayrak yarışında Söke Yüzme Takımı olarak yer alacak.
Söke Yüzme Gençlik Spor Kulübü Baş Antrenörü Devrim Deviren, Aydın ili olarak yüzme sporunda çok ilerlediklerini ve Ulusal tüm yarışlara katılabilir düzeye geldiklerini söyledi. Şimdi Uluslararası düzeyde yarışa gidileceğinin altını çizen Devrim Deviren; “Bodrum’dan başarı ile dönmek istiyoruz. Geçen sezon açık su maraton yarışında yıldız bayanlarda Türkiye 2.’liği ve yıldız erkeklerde Türkiye 3.’lüğü madalyası almıştık. Bu sezon da hem bayrak yarışı, hemde 1.500 mt. açık su maratonunda derece yapmak istiyoruz” diye konuştu.

AydınYerel Seçim Sonuçları

Aydın Hava Durumu

18°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.