Siyaset
14.08.2008 - 03:20 | Son Güncelleme: 14.08.2008-3:22

Sol, Kartay’ın cenazesinde buluştu

Eski Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) Genel Başkanı, emekli Vali Cezmi Kartay (88) dün Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sitene Ekle
Sol, Kartay’ın cenazesinde buluştu

ANKARA Milliyet

Cenaze töreni, başta CHP Genel Başkanı Deniz Baykal olmak üzere solun önde gelen isimlerini buluşturdu. 
Kartay için dün Kocatepe Camii’nde öğle namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Buradaki törene Antalya’daki tatilini yarıda keserek Ankara’ya gelen Baykal’ın yanı sıra DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ile Türk solunun önde gelen isimleri ve bazı valiler katıldı. Baykal, Sezer ve Karayalçın namaz öncesinde tokalaştılar. Kartay’ın eşi Leman Kartay’ın tekerlekli sandalye ile geldiği camide kızları Dürrin Bozkurt, Berrin Kınıklı ve Betül Yaşar da hazır bulundu. Kartay’ın naaşı daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. SODEP’in 1983’te 6 ay boyunca Genel Başkanlığı’nı yapan Kartay, prostat kanseri tedavisi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde vefat etmişti.


Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıÇoğunlukla bahçelerde, parklarda oturulacak sıraya ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Babam ve Oğlum" adlı sinema filminin yönetmeni kimdir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX