Son çıkan tekliler dinleyicileri tatmin etti mi?

Son dönemlerde yayınlanan teklilerin akıbeti nasıl? Funda Arar, Murat Boz, Sıla, Simge ve Aynur Aydın'ın yeni çalışmaları bizi tatmin etti mi? Önümüzdeki günlerde hangi şarkıcılar yeni çalışmalarını yayınlayacak?

Son çıkan tekliler dinleyicileri tatmin etti mi?

Enerjik ve modern

 

 

Yeni albümü öncesi sevenlerine bir tekli sürprizi ile şaşırttı. Derya Uluğ ve Asil Gök imzalı 'Çık Aradan' ile çok farklı bir Funda Arar imajı görüyoruz. Daha enerjik, ve modern oluşumuyla Arar hanesine bir artı kazandırıyor. Yeni albümünde bu tarz şarkılara yer vereceğini duydum. Umarım doğru bir bilgidir bu. Funda Arar'a bu modernlik çok yakışıyor.

 

Beklentileri karşıladı mı?

 

 

Murat Boz, Fikri Karayel imzalı 'Aşk Bu' teklisiyle karşımızda. Boz, müziğe bir süre ara vermiş olsa da yeniden ufak tefek yaptığı projelerde ağzımızdan bir parmak bal çalıyor. 'Aşk Bu' Murat Boz'un diskografisinde iyi bir yer edinmeyebilir ama kariyeri açısından farklılık yarattığı açıkça belli. Şarkının kısa film tadında çekilen video klibi biraz abartılı bulunsa da açıkçası ben beğendim. Şimdilerde yeni albümü için kolları sıvamış şarkıcı. Geçtiğimiz günlerde Sezen Aksu’nun stüdyosuna gittiğine dair haberler çıkmıştı biliyorsunuz. Umarım güzel şarkılar yakalar şarkıcı. Biz de başa sara sara dinleriz. 

 

Sıla 'Meşk'e geldi!

 

 

Mart ayında yayınladığı 'Acı' EP'sinde daha isyankâr ve yaralanmış bir kadın imajına yer vermişti Sıla. Şimdi, 'Meşk' EP'siyle karşımızda. Çalışmanın klibi de Umut Yaşar Sarıkaya, Sıla ortaklığıyla hazırlanan 'Karanfil'e çekildi. 'Meşk'teki 'Haytalar Dükkanı' ve 'Zeybek' ile 2010 yılındaki 'Konuşmadığımız Şeyler Var' albümüne bir özlem olduğunun işaretini aldım sanki. Belki bir sonraki çalışmasında bu tarz şarkılar yine vardır belli mi olur. Ama şunu itiraf etmeliyim ki 'Meşk' EP'sini daha çok sevdim.

 

Bu kez olmadı

 

 

Ozan Doğulu ile yaptığı 'Ne Zamandır' şarkısının ardından sürpriz bir şekilde yeni bir şarkı yayınladı Simge. Sözleri Onurr'a, müziği Onurr ve Simge'ye, düzenlemesi Erhan Bayrak'a ait olan 'As Bayrakları' geçtiğimiz günlerde servis edildi. Şarkı, sloganvari sözleri ve enerjik düzenlemesiyle ilgi çekebilir. Fakat ben Simge'ye bu şarkıyı yakıştıramadım. Onun yerinde olsam 'Ben Bazen' albümündeki şarkılara klipler çekmeye devam ederdim.

 

Turnayı gözünden vurdu

 

 

Şubat ayında yayınladığı 'Düşüne Düşüne' şarkısının rüzgârı dindikten sonra bu kez bir cover'la döndü aramıza Aynur Aydın. Sözleri Aysel Gürel'e, müziği Garo Mafyan'a, ve düzenlemesi Berk Kirtis'e ait olan 'Gel Güzelim' yayınladı. 1991 yılında Jale tarafından yorumlanan Gel Güzelim ile o dönemin en popüler şarkılarından beri. Peki Aynur Aydın bu şarkıyı iyi taşıdı mı? Bence taşıdı.. Aynur Aydın son dönemlerde iyi işler çıkarıyor. Turaç Berkay'la birlikte imza attıkları 'Bana Aşk Ver' ve 'Salla' gibi şarkılar ile diskografisini süslemeye başladı. 'Gel Güzelim' ile vokal performansı ve sound ile bir bütünlük olduğunu gözlemliyoruz. Her ne kadar şarkının videosu bir hayli tartışma yaratsa da Aynur Aydın'ın 'esinlenme' itiraflarında bulunması bence bir hayli önemliydi.

 

Yakında neler geliyor?

 

 

  • Bengü, yeni albümü öncesi Melda Gürbey ve Tarık İster imzalı 'Günaydın' isimli bir tekli yayınlayacak.
  • Demet Akalın, 'Ateş' albümünde Haktan ile düet yaptığı 'Yekten' şarkısını Elif Demiralp yönetmenliğinde kliplendirecek. 
  • İrem Derici, 'Mest Of' albümündeki 'Aşkımız Olay Olacak' şarkısına klip çekti.
  • Murat Dalkılıç'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı 11 şarkıdan oluşan yeni albümü 'Afeta' tamamlandı. 
  • Simge'den kış aylarında Sezen Aksu, Ersay Üner, Onurr ve Ozan Bayraşa imzalı yepyeni bir şarkı dinleyeceğiz.
  • Gülden, ekim ayında yeni bir tekli daha yayınlayacak.
  • Betül Demir, yeni bir teklinin hazırlıklarına başladı.
  • Fikret Şeneş'in anısına hazırlanan 24 şarkıdan oluşan proje albümü 27 Eylül'de yayınlanıyor. 
  • Herkesin merakla beklediği Gülşen ve Edis düeti en sonunda ekim ayında dinleyiciyle buluşacak.

 

furkancanhazar@gmail.com

 

Bu makaleye ifade bırak