Dünya
14.06.2017 - 14:58 | Son Güncelleme: 14.06.2017-17:07

Son dakika... ABD'de siyasetçilere silahlı saldırı!

ABD Virginia'da beyzbol oynayan siyasetçilere ateş açıldı, saldırıda bir Cumhuriyetçi senatör Scalise vuruldu. Kurşunlara hedef olan senatör ameliyata alındı.

Amerikan medyası, saldırıda 100 kadar kurşunun sıkıldığını bildiriyor. Scalise'in yanındaki polisler, muhtemel bir katliamı önledi. Çevredeki polisler ise üç dakikada olay yerine geldi.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

ABD'nin başkenti Washington yakınlarında Çarşamba sabahı beyzbol oynayan politikacılara yarı otomatik silahla saldırı düzenlendi. Washington DC'ye komşu kentlerden Alexandria'da onlarca kurşunun sıkıldığı saldırıda Amerikan Kongresi Temsilciler Meclisi çoğunluk lideri Cumhuriyetçi Steve Scalise vuruldu.

Amerikan medyası, sıkılan 100 kadar kurşundan ikisinin Lousiana senatörü Scalise'e isabet ettiğini son dakika olarak verdi. 

Alexandria polis şefi Michael Brown, silah seslerinin duyulmasından üç dakika sonra olay yerine intikal ettiklerini söyledi. Polis şefi, saldırganın vurularak yakalandığını duyurdu.

Beyzbol antrenmanında oynayan isimlerden senatör Rand Paul, polisin muhtemel bir katliamı önlediğini söyledi. Paul'a göre, Scalise çok sayıda hayatı kurtardı çünkü sayesinde birçok polis olay yerindeydi.

Cumhuriyetçi Scalise'in yardımcılarının da yaralandığı bildiriliyor. Antrenmanda yer alan isimlerden Temsilciler Meclisi üyesi Mo Brooks, Kongre üyesiyle birlikte iki polis memuru ve çevredeki kişilerin yaralandığını söyledi. Polise göre, hastanede beş kişi tedavi altında.

Bir görgü tanığı Twitter hesabından silah seslerinin YMCA beyzbol sahasından geldiğini yazdı.

Alexandria polisi bir şüpheliyi gözaltına aldı.

Twitter hesabından bir mesaj yazan ABD Başkanı Donald Trump, gerçek bir dost ve vatansever olarak tanımladığı Scalise'in kötü şekilde yaralandığını ancak iyileşeceğini söyledi.

Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler'in lideri Scalise, 2008 yılından bu yana Kongre üyesi olarak görev yapıyor.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.