Siyaset
15.07.2017 - 20:03 | Son Güncelleme: 15.07.2017-21:45

Son dakika... Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde konuşma yaptı... Başbakan "Kahramanları burada şehit verdik. Bu köprüde tekbir getirirken şehit oldular. Kor ateş de olsa hüznümüzü yüreğimize gömeceğiz. Bugün alçakları hainleri sevindirmeyeceğiz." dedi.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Çengelköy'deki yürüyüşe katılan Başbakan, mikrofonlara "5 Temmuz Türkiye'nin karanlıktan aydınlığa çıktığı ikinci kurtuluş mücadelesidir" dedi ve kalabalıkla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne doğru hareket etti.Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki törene Çengelköy'den yürüyerek gidiyor. Kalabalıkla birlikte köprüye doğru hareket eden Yıldırım, mikrofonlara şu açıklamayı yaptı:

"Şimdi hep beraber Şehitler Abidesi'ne doğru yürüyoruz. Çengelköy'de darbecilerin harekete geçtiği ilk andan itibaren o günün coşkusuyla yola çıktık.

Bir daha terör örgütlerinin, darbecilerin herhangi bir şeye kalkışmaması için tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için hep beraber yürüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız da Kısıklı'dan yürüyerek gelecek. 15 Temmuz Türkiye'nin karanlıktan aydınlığa çıktığı ikinci kurtuluş mücadelesidir. 15 Temmuz'u ne unutacağız ne unutturacağız."

Birçok bakanın eşlik ettiği Yıldırım'ı kalabalık bir gazeteci grubu da takip ediyor.

 


Bilgi Yarışmasıİlk yazıyı hangi uygarlık kullanmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Türkçe sevdalısı Türkiye'nin büyük şairi Nazım Hikmet'in, 1941'den sonra hapishanede geçirdiği dönemle beyazperdeye yansıtıldığı film hangisidir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX