03.01.2018 12:22 | Son Güncelleme:

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani eli telefonda görüştü. İran'daki olaylarla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini dile getirdi.Ruhani ise gösterilerin birkaç gün içinde sona ereceğini umduğunu söylediği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da İran'daki gösterileri Netanyahu ve Trump'ın desteklediğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, İran'da 28 Aralık'tan bu yana süren gösterilere değinildi. Erdoğan, Türkiye olarak İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini vurguladı. Erdoğan, İranlı mevkidaşı Ruhani'ye, halkın barışçıl gösteri hakkını kullanırken kanunların çiğnenmemesi gerektiği yönündeki açıklamasını isabetli bulduğunu ifade etti.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, gösterilerin birkaç gün içerisinde sona ermesini umduklarını söyledi.

İRAN'DAKİ OLAYLAR 

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da İran'daki olaylara ilişkin  yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ruhani'nin açıklamalarını olumlu buluyoruz. Dışarıdan müdahalelere karşıyız. Netanyahu ve Trump  gösterileri destekliyor. İran'a  eleştiriler çifte standarttan uzak olmalı. Yönetim değişecekse seçimle değişmeli.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0