10.02.2019 16:34 | Son Güncelleme:
AA

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her an bir irtibat noktasına gelebilirim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen sandık başkanları buluşmasında konuşma yaptı.

"AK Sandık adını verdiğimiz yazılımla, tüm noktaları koordine etme ve izleme imkanına sahibiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'da bulunduğum günlerde yürütülen çalışmaları görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul'un 959 mahallesinde 800 irtibat  noktası kurduklarını belirterek, "AK Sandık, adını verdiğimiz yazılımla bu  noktaları her an izleme imkanına sahibiz." dedi. 

Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Sandık  Başkanları Buluşması'nda yaptığı konuşmada, program öncesi salon dışına kurulan  dev çadırda 10 bini aşkın vatandaşla bir araya geldiklerini, şimdide de 15-20 bin  kişiyle buluştuklarını söyledi.

İstanbul'da görev alacak sandık başkanlarıyla yaptıkları, coşkulu bir  atmosferde gerçekleşen toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan,  "Buradaki manzara hem İstanbul'un büyüklüğünü hem de AK Parti'nin gücünü  göstermesi bakamından çok önemli. Önümüzdeki seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin  sandıkta, İstanbul'da ise yaklaşık 31 bin sandıkta oy kullanılacak. İstanbul'daki  10,5 milyon seçmenin yaklaşık 2 milyon 215 bini, yani yüzde 21'i AK Parti  üyesidir." diye konuştu.

İlk defa bu seçimde oy kullanacak kişi sayısının 167 bin olduğunu  aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"AK Parti olarak her sadık için bir sorumlu ve 8 üyeden oluşan toplam  9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Yani ana kademeden 3 kişi, biri o  sandığın başkanı, kadın kollarından 3, gençlik kollarından 3 kişi... 9 kişilik  sandık esaslı bir çalışmada bir yönetim. Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir  olamadığı, olamayacağı güç, AK Parti'de. Bunu bizim başarmamız lazım. Seçim günü  de sandıklarda görev üstlenecek olan kardeşlerim bunlar. Sabahın erken saatinde,  sandık mahaline kimse gelmeden AK Parti'nin sandık görevlileri orada olacak.  Görevlilerimizin sayısı ne kadar? 280 binin üzerinde. Sayıyı görüyor musunuz?  Geçenlerde il başkanımızla beraber şöyle rastgele arayım dedim. Esenler  ilçesinden 6-7 kişiyi aradım, sordum hangi sandıkta görevlisin diye. Bir, ikisi  bocaladı. Diğerleri cevabı verdi. 'Henüz daha bize iletmediler ama çalışmadan  haberimiz var.' dediler. Demek ki bir hazırlık var. Bir heyecan var. Şimdi bir  gece ansızın sizi arayabilirim hiç belli olmaz. Ona göre hazırlıklı olacağız."

"Hedefimiz başka partilere oy verenleri de AK Parti'ye  kazandırmak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her sandıkta oy kullanan ortalama 300-350  kişiden 74'ünün, yani yüzde 21'inin partilerinin üyesi olduğunu dile getirerek,  sandık görevlilerinin öncelikle parti üyeleriyle irtibat kurarak onlardan  herhangi bir fire olmamasına dikkat edeceğini, sonra bu üyelerin de desteğiyle  diğer seçmenlere ulaşacaklarını kaydetti.

"Hedefimiz partimizi destekleyen tüm seçmenlerin mutlaka sandığa  gelmesini sağlamak, başka partilere oy verenleri de AK Parti'ye kazandırmaktır."  diyen Erdoğan, bu çalışmanın aynı zamanda partinin üye sayısını artırmak için de  önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, mevcut üyelerin yakınlarından başlayarak temas kurulan tüm  seçmenleri partiye üye olmayı davet etmeleri gerektiğini belirterek, şöyle devam  etti:

"Ana kademe, kadın kolları, gençlik bunu yapmalı. Üye kaydında onun  için gençlere ve kadınlara özel önem vermeliyiz. Tüm bu çalışmalar için mevcut  teşkilat binalarının yanında, İstanbul'umuzun 959 mahallesinde, 800 irtibat  bürosu, noktası kurduk. 'AK Sandık' adını verdiğimiz bir yazılımla bu irtibat  noktalarındaki tüm faaliyetleri koordine etme, anbean izleme imkanına sahibiz.  Bugün burada pek çok partinin aldığı oy sayısından daha fazla kişinin katımıyla  sandık görevlileri toplantısı yapıyorsak 31 Mart'ta bunun hakkını vermemiz lazım.  İstanbul'da bulunduğum günlerde yürütülen çalışmaları yerinde görmek için her an  bir irtibat noktasına gelebilirim. Yakın takip edeceğiz. Bu tabii sadece benim  görevim değil. Aynı zamanda il başkanımın da bunu sürekli olarak yapması lazım.  Gerçekleştirdiğiniz her faaliyette yüreğimle kalbimle yanınızda olduğum gibi  inşallah fırsat buldukça fiziki olarak da çalışmalarınıza katılacağım. İnşallah  bu şekilde 31 Mart'ta memleket işi gönül işi diyerek AK Parti'yi bir kez daha  zafere ulaştıracağız."

"Şimdi milletin partisi olarak 31 Mart'a hazır mıyız?"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün  Aydın'da bulunduğunu hatırlatarak, kentin büyükşehir olduğunu ve burada seçime  "Cumhur İttifakı" olarak girdiklerini söyledi.

Aydın'da Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Mustafa Savaş olduğunu  hatırlatan Erdoğan, Aydın'da 7 MHP'den, 10 da AK Parti'den olmak üzere  ilçelerdeki belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptıklarını aktardı.

Erdoğan, Aydın'da, emniyetin verdiği rakama göre 35 bin kişinin  katılımıyla miting gerçekleştirdiklerini anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Aydın'da bugüne kadar yaptığım mitinglerin bu en muhteşemiydi, en  coşkulusuydu. Caddelerin sağı, solu muhteşemdi. Bu bir şeyi gösteriyor, artık  heyecan damarlara, sinir uçlarına doğru sirayet etmeye başladı. Bunu devam  ettireceğiz. Durmak yok, yola devam. Türkiye'de istisnasız tüm seçim  sandıklarında, sandık kurulu üyesi bulundurma hakkına sahip tek parti AK  Parti'dir. Çünkü AK Parti tüm Türkiye'nin partisidir. Şimdi milletin partisi  olarak 31 Mart'a hazır mıyız? Maşallah, öyleyse gereğini yapacağız. Cuma günü  Sivas'taydım. Sivas'ta da maşallah gümbür gümbür. Cuma namazını Ulu Cami'de  kıldık, ardından da meydana geldik. Meydan yine bugüne kadar Sivas'ta yaptığım  mitinglerin en muhteşemiydi ve kampanyayı da Sivas'ta başlattık. Bunların tabii  hepsinin bir anlamı var. Sivas'tan İstanbul'daki Sivaslılara da mesajımı  gönderdim. Biliyorum şimdi bu salonun da evvel Allah kahir ekseriyeti Sivaslıdır.  Şimdi Sivaslıları bir göreceğiz bakalım bu seçimde nasıl? Sivaslılar bir ayağa  kalksın bir göreyim. Maşallah."

AK Parti'nin 81 vilayetin tamamına hitap eden tek parti olduğunu dile  getiren Erdoğan, "Ayrım, bölücülük yok. Kucaklayan tek parti." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "Türkiye'de, özellikle de CHP geleneğinde sandıkta hile adeta bir tarz-ı  siyasettir." dedi. 

İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'nda, İstanbul Büyükşehir  Belediyesinde elde ettikleri başarıların, ülkenin 81 ilinin tamamına hizmet  verecek yere taşındığını ifade eden Erdoğan, bu nedenle İstanbul'un gönüllerinde  ve siyasetlerinde her zaman ayrı bir yeri olduğunu anlattı.

"31 Mart seçimlerinde de hep beraber, bu zaferi kutlayacağız." diyen  Erdoğan, adayların ve teşkilatın milletin gönlüne girmek için göstereceği  gayretin hasılasını toplayacakları yerin sandık olduğunu vurgulayarak, sandık  sağlam tutulmazsa tıpkı dibi delik bir kaba konan su gibi verilen onca emeğin  ellerin arasından kayıp gitmesinin, heba olmasının engellenemeyeceğini kaydetti.

AK Parti'nin adalet mücadelesini en başta sandıkta vereceğini ifade  eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sandıkta adaleti tesis etmeden, diğer işlerimizde aynı başarıyı  gösteremeyiz. Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz ne de bizim tek bir  oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz. Türkiye'de, özellikle de CHP geleneğinde  sandıkta hile adeta bir tarz-ı siyasettir. Bu parti 1946 seçimlerinde açık oy,  gizli tasnif yöntemiyle yetinmeyip bir de sonuçları günler sonra açıklayarak oy  pusulalarını da hemen imha ederek milletin sandıktaki iradesini gasb etmiştir.  Aradan geçen onca zamana rağmen CHP hala aynı kafadadır."

Türkiye'deki seçim sisteminin dünyaya örnek olacak bir şeffaflığa  sahip olduğunu dile getiren Erdoğan, seçmen kütüklerinin tüm partilere  verildiğini, sandık başlarında bir önceki seçimde ilk 5'e girmiş partilerin üye  bulundurduğunu, ayrıca her partinin de müşahitleri yoluyla sandıkları izleme  hakkı olduğunu anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı kesimlerin her seçim öncesinde ve  sonrasında kafaları karıştırmak için "ortalığı velveleye" verdiğini dile  getirerek, "Her seferinde hak ettikleri cevabı milletten de seçim kurulundan da  aldıkları halde aynı teraneyi sürekli ısıtıp, gündeme getirmekten de geri  durmazlar. Biz her zaman olduğu gibi bu seçimde de CHP'nin ve avanelerinin  teranelerine hakikatlerle, belgelerle cevabımızı vereceğiz. Ama bunun için ilk  şart sandığa sıkı sahip çıkmaktır. Bu konuda en çok sizlere güveniyorum." diye  konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda CHP kimlerle beraber? Yanında Kandil'deki terör örgütünün  desteklediği HDP, bir diğer yanında kim var? O da adı iyi olan bir parti var, bir  de yanlarında Saadet Partisi var. 4 tanesi el ele vermişler, kol kola girmişler  diyorlar ki 'Tamam biz ittifak yaptık ama siz de ittifak yapıyorsunuz.' Dikkat  et, bu ittifakın adı Cumhur İttifakı. Cumhur İttifakı nereden geliyor, 15  Temmuz'daki darbe girişimini yapanlara karşı bu Cumhur İttifakı kurulmuştur.  Cumhur İttifakına cuma akşamına kadar Bay Kemal olumsuz cevap verdi. Cuma akşamı  son anda Bay Kemal haber gönderdi, baskılara dayanamadı."

Erdoğan, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi yaşananları anlatarak,  yanında milletin olduğunu, o cumhurla 7 Ağustos'ta beraber olduklarını, cumhurla  zillete karşı yürürken, illetin kendilerine karşı ittifak yaptıklarını söyledi.

Erdoğan, "Ne yaparsanız yapın, Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı bu  zillet ittifakına, bu illet ittifakına Cumhur İttifakı en güzel şekilde cevabını  verecektir." dedi.

Seçim kampanyaları sırasında vatandaşlara ikram edilmek üzere çay  dağıtılacağını söyleyen Erdoğan, sandık kurulu üyelerinin bu çayları halka  ulaştıracağını söyledi.

Erdoğan, diğer partilerin naylon poşetle çalışma yaptıklarını dile  getirerek, şöyle devam etti:

"Bizim ise kenevirden dokunmuş torbalarımız var. Biz de bunlardan  vereceğiz. Bu sıfır atık projemizin çevreci yaklaşımıdır. AK Parti'nin  çevreciliğini de bununla göstereceğiz. Bir tarafta güzel İstanbul ve bunlarla  beraber kampanyamızı inşallah 2 gün içinde başlatıyoruz. Patates, domates,  patlıcan, sivri biber vesaire, şimdi onları da bu ikram ettiğimiz torbalardan  doldurarak alacaklar ve inşallah geçmişte rahmetli anam evde file dokurdu. O  fileyi verirdi, onunla giderdik, alışveriş yapardık. Onda tabii kirlenmek diye de  bir şey yok. Gelir, yıkar, bir daha verir. Hepinizin de annesi bunu böyle  yapmıştır. Şimdi biz bunu yapıyoruz. Biliyorsunuz o naylon poşetler toprakta yok  olmuyor, erimiyor, yüzlerce yıl onlar toprağın katilidir. Şimdi 20 vilayette  başlatıyoruz. Kenevir üretimini yaygınlaştıracağız ve böylece fileler ve bir  diğer taraftan da bu tür torbalarımızla halkımıza gerçek çevreci bir parti  olduğumuzu göstereceğiz."

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Bu işleri hakkıyla yerine getirirsek, sandığın namusuna sahip  çıkmış oluruz. Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun bizim için değerlidir. Yeter  ki biz milletimizin gönlüne girmek için gereken gayreti ortaya koyalım. Sandıkta  tezahür eden iradenin, en sağlıklı şekilde kayda geçmesini sağlayalım." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul  Sandık Başkanları Buluşması'nda yaptığı konuşmada, seçime kadar yapılacak  çalışmaların ayrı bir bahis olduğunu, il teşkilatının bu çalışmanın detaylarını,  sandık başkanlarıyla paylaşacağını belirtti.

Sandık başkanlarının seçim günü dikkat etmesi gereken hususlara  değinen Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Demokrasilerde sandık namustur. Sandığa sahip çıkmanın yolları,  yöntemleri de hem siyaset geleneğimizde hem de hukukumuzda açıkça belirtilmiştir.  Sokaklarda demokrasi ve özgürlük havariliğine soyunanların, sandık başında en  koyusundan birer faşist kesilmeleri, eskiden beri bildiğimiz bir durumdur.  Sandığı ne kadar iyi korursak, milletimizin iradesinin, belediye yönetimlerine  yansımasına o derece katkıda bulunmuş oluruz.

Bunun için her şeyden önce partimizi temsil eden sandık kurulu  üyelerimiz ve müşahitlerimiz, oy verme vaktinden en az bir saat önce görev  yerlerinde hazır bulunmalıdır. Kabinlerin, oy pusulalarının, listelerin son kez  gözden geçirilme sürecinde arkadaşlarımız mutlaka orada olmalıdır. Oy verme  işlemi sürerken yaşanabilecek tüm olumsuzluklara, haksızlıklara, hukuksuzluklara  sandık kurulu üyelerimiz anında müdahalede bulunacaklardır. Sandıklar kapandıktan  sonra da oy torbalarının seçim kurullarına götürülmesine yine bu arkadaşlarımız  nezaret edeceklerdir. İcabında ilçe seçim kuruluna kadar gerekirse il seçim  kuruluna kadar onlarla beraber olacak."

"Sandık müşahitlerine kritik görevler düşüyor"

Aynı şekilde sandık müşahitlerine de kritik görevler düştüğünü aktaran  Erdoğan, müşahitlerin, sandık kurulu üyeleriyle kat ve bina sorumlularıyla iş  birliği içinde sandıkları asla boş bırakmayacağını, seçmenlere bütün sandık  mahallinde yardımcı olacağını söyledi.

Gerektiğinde itirazları yazılı olarak kayda geçirme, sandık  neticelerini partideki sonuç alma sistemine bildirme, ıslak imzalı sandık  tutanağını ilçe teşkilatına teslim etme görevinin de müşahitlere ait olduğunu  anlatan Erdoğan, "Sonuç alma sistemi hem neticeleri hızla öğrenmek hem de kayıp  ve kaçakları tespit ederek gerekiyorsa hukuki müdahalede bulunmak bakımından  önemlidir." dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nı 1989 yerel seçiminde böyle kaybettiğini  dile getiren Erdoğan, "Seçmen oyunu kullanıyor, gerisini takip etmiyor ama sandık  zabıtları var. Bu zabıtlar ilçeye gider ve orada da bütün bu zabıtların bütün  olarak birleştirildiği çok daha büyük bir tutanak var. Orada bir rakamla oynadığı  anda bakıyorsun yüzlerce toplamda rakam atıyor. Diyelim ki 6116, 6'yı çizdi ne  oldu 611. Bana o şekilde seçim kaybettirdiler. Tabii ayık da değildi, sarhoştu.  İtiraz ettik, bizi içeri aldılar. Bir hafta da orada yattık. Onun için eşeği  sağlam kazığa bağlayalım, ondan sonra Allah'a emanet edelim. İşimize sahip  çıkacağız." diye konuştu.

"Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun, bizim için değerlidir"

İl ve ilçe teşkilatlarının, seçim günü teyakkuz halinde bulunacağını,  sandıklarda çıkabilecek sıkıntılara hukuki müdahaleden lojistik desteğe kadar tüm  çalışmaların buralardan yönetileceğini belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam  etti:

"Bu işleri hakkıyla yerine getirirsek, sandığın namusuna sahip çıkmış  oluruz. Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun, bizim için değerlidir. Yeter ki  biz milletimizin gönlüne girmek için gereken gayreti ortaya koyalım. Sandıkta  tezahür eden iradenin, en sağlıklı şekilde kayda geçmesini sağlayalım. Gerisi  Allah'ın takdiridir. Bugüne karar milletimize hep güvendik hep inandık hep  onlarla birlikte onların gösterdiği istikamette yürüdük. İnşallah 31 Mart'ta da  İstanbul'da aynı şekilde büyükşehirde ve ilçelerde güzel bir neticeye ulaşacağız. 

İstanbul halkı, bu şehrin nereden nereye geldiğini iyi biliyor. Yaşı  buna ele vermeyenlere de eski İstanbul'u, eski Türkiye'yi mutlaka anlatmamız  lazım. Bu şehrin sokaklarının nasıl çöpe, çamura, çukura teslim edildiğini,  havasının nasıl kirletildiğini, Haliç'in nasıl bataklığa dönüştürüldüğünü,  muslukların nasıl suya hasret bırakıldığını teker teker anlatmalıyız."

Bakırköy'ün eskiden bu konuda iyi olduğunu ancak Bağcılar, Güngören,  Esenler'in durumlarının iyi olmadığını belirten Erdoğan, "Bir seçime girdik,  bunların üçünü birden aldık. Ondan sonra da burayı solladık, geçtik. Bu seçimde  Bakırköy'ü de almamız lazım. Bakırköy'ü de alıp, burası tamamıyla AK Parti ile  belediyeciliği görsün. Bunu anlatmamız lazım." dedi.

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan konuta kadar ülkenin altyapısına nasıl  çağ atlattıklarını anlatacaklarını ifade eden Erdoğan, "Kadınlardan gençlere,  engellilerden öğrencilere, sanayiciden esnafa, çiftçiden emekliye kadar her  kesime kadar verdiğimiz hizmetleri anlatmalıyız. CHP'den devraldığımızda 50 bin  aileye doğal gaz giriyordu, cezaevine girerken 1 milyon 250 bin, şu anda 6,5  milyon İstanbulluya doğal gaz gidiyor." bilgisini verdi.

"Beylikdüzü hesabını soracaktır"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, millete  gerçekleri anlatmamaları halinde birilerinin yalanları, iftiraları,  çarpıtmalarıyla bu boşluğu dolduracağına işaret ederek, "Biz bugüne kadar sadece  hizmet siyaseti yaptık. İşte şu anda Beylikdüzü'nde bile... Geçenlerde şöyle bir  uğrayayım dedim, baktım... Arka, kenar mahallelerde oralarda çöp yığınları var,  çöplükler var. Beylikdüzü bunları biliyor, hesabını da herhalde soracaktır diye  düşünüyorum." dedi.

Millete hangi alanda en iyi hizmetleri götürürüz anlayışıyla  çalıştıklarını aktaran Erdoğan, "Eksiklerimiz elbette vardır ama yaptıklarımız  gerçekten çok önemlidir, çok büyüktür." ifadelerini kullandı.

Yunus Emre'nin "Bir gönül yaptın ise/Er eteğin tuttun ise/ Bir kez  hayır ettin ise/Binde bir ise az değil/Yol odur ki doğru vara/Yol odur ki doğru  vara/Göz odur ki Hakk'ı göre/Er odur ki alçakta dura/Yüceden bakan göz değil"  dizelerini seslendiren Erdoğan, "Yani gurur, kibir böyle bakan göz değil; tevazu,  gayret, çalışma... İşte bizim belediyeciliğimiz bu. Biz hep hayır etmenin, doğru  yola gitmenin, hakkı gözetmenin, tevazuyla samimiyetin, gayretle hizmet etmenin  çabası içinde olduk." diye konuştu.

Necip Fazıl Kısakürek'in "Pazarlıksız Müslüman" sözlerini hatırlatan  Erdoğan, her zaman vecd içinde çalışmanın gayreti içinde olduklarını, milletin de  bu çabalarını karşılıksız bırakmadığını ve yanlarında durduğunu, 31 Mart  seçimlerinde de milletin yine gönlüyle ve oyuyla yanlarında yer alacağına  inandığını dile getirdi.

Katılımcılardan 31 Mart gecesine kadar var güçleriyle çalışmalarını  isteyen Erdoğan, "Bu büyük davayı el birliğiyle yükseltecek hedeflere  ulaştıracağız. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun." dedi.

Salonda bulunanlarla Rabia işareti yaparak "Tek millet, tek bayrak,  tek vatan, tek devlet" ve "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş  olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" söylemlerini yineleyen Erdoğan,  katılımcılara çalışmalarında başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

Notlar

İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat  Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa  Varank, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Grup  Başkanvekili Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükçekmece  Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sırasında seçim çalışmaları sırasında  partililerin vatandaşlara ikram edeceği 200 gramlık çayları ve kenevirden yapılan  alışveriş çantalarını gösterdi.

Öte yandan programda Ankara Ayaşlı Meliha Demirel'le Cumhurbaşkanı  Erdoğan bir araya getirildi. 81 yaşındaki Demirel, haber bültenlerinde tek  hayalinin Erdoğan'ı görmek olduğunu söylemişti. Demirel, Erdoğan'a Türk bayrağı,  eşi Emine Erdoğan'a vermesi için de el örmesi çorap hediye etti.

Program 39 ilçeden seçilen birer sandık başkanının Cumhurbaşkanı  Erdoğan'la fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 9Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy13