Gündem
13.10.2017 - 12:29 | Son Güncelleme: 13.10.2017-14:37

Son dakika... Hatay'a gelen komando  birlikleri sınır bölgesine sevk edildi

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal  kapsamında Hatay'a gelen komanda birlikleri, askeri araç, ambulans ve  konteynerler, Reyhanlı ilçesinde sınır hattına konuşlandırıldı.

Sitene Ekle

HATAY (AA)

İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik devam  ediyor. Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen komando birlikleri,  ambulans, askeri araçlar ve konteynerler Hatay'a ulaştı.

İdlib kentinin sınır komşusu Reyhanlı ilçesine gelen araçlar,  konuşlandırılacakları sınır birliklerine sevk edildi.

Öte yandan güvenlik kaynakları, 33 araçlık Türk Silahlı Kuvvetleri  (TSK) konvoyunun Suriye sınırını geçtiğini aktardı.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana Süreci kapsamında, İdlib Gerginliği  Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak TSK unsurlarının, dünden itibaren gözlem  noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.

Türkiye, Rusya ve İran'ın Kazakistan'ın başkenti Astana'da  gerçekleştirdiği toplantılarda, Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib ili  çatışmasızlık bölgesi ilan edilmişti. Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de  çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve  gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı. Gözlemci  kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek  ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlanmıştı.


Bilgi Yarışması"Lahit" neyle ilgili bir sözcüktür?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Aşk-ı memnu adlı romanda varlıklı olan adnan beyin oğlunun adı nedir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX