16.04.2018 10:43 | Son Güncelleme:

Son dakika: NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'de

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüştü. Canikli görüşmeye ilişkin, yaptığı açıklamada "Görüşmede, terörle mücadelede iş birliği, Suriye'de  kalıcı barışın sağlanması, bölgenin terörden temizlenmesi, rejime yönelik son  operasyon, hava ve füze savunma sistemleri" konuşuldu dedi.

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yaptığı operasyon sonrası NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'ye geldi.  Stoltenberg, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüşüyor. Milli Savunma Bakanlığındaki görüşmenin ardından Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelecek, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek. 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg dün yaptığı açıklamada NATO'nun destek için Türkiye'de ciddi bir mevcudiyeti olduğuna dikkati çekerek "Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum" demişti.

BAKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU 

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO Genel  Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptıkları görüşmede, Suriye'de kalıcı barışın  sağlanmasının da aralarında bulunduğu bazı konuların değerlendirildiğini  bildirdi.   Canikli, Twitter hesabından, basına kapalı gerçekleştirdikleri  görüşmeye ilişkin paylaşımda bulundu.  Bakan Canikli, "Görüşmede, terörle mücadelede iş birliği, Suriye'de  kalıcı barışın sağlanması, bölgenin terörden temizlenmesi, rejime yönelik son  operasyon, hava ve füze savunma sistemleri, haziran ayında yapılacak NATO Savunma  Bakanları Toplantısı'nın gündemine yönelik konuları değerlendirdik." ifadelerini  kullandı.
 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 5Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy6