27.02.2019 09:12 | Son Güncelleme:
AA

Uçak düştü! İki nükleer güçten savaş çığlıkları

Hindistan Hava Kuvvetlerine ait bir savaş uçağının Cammu Keşmir'in Budgam bölgesinde düştüğü bildirildi. Hindistan medyası, Hint ordusunun bir Pakistan savaş uçağını düşürdüğünü bildirdi.

Pakistan ordusu, hava sahalarına giren iki Hint savaş uçağının vurulduğunu ve birinin düştüğünü açıkladı. Pakistan, Hindistan'la gerilimi tırmandırmak istemediğini ancak mecbur kalması durumunda her şeye hazırlıklı olduğunu açıkladı.

Hindistan medyası da, Hint ordusunun bir Pakistan savaş uçağını düşürdüğünü bildirdi.

PTI haber ajansı, Garend Kalaan Köyü yakınlarında, yerel saatle 10.00  civarında açık bir araziye düşen uçağın ikiye ayrıldığını ve alev aldığını  belirtti.

Olayda 2 pilot ve bir sivilin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

PAKİSTAN HAVA SAHASINI İHLALLE SUÇLAMIŞTI

Hindistan, Keşmir kontrol hattının Pakistan tarafındaki Ceyş-i  Muhammed örgütüne ait kampa hava saldırısı düzenlediğini bildirmişti.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tümgeneral Asıf Gafur ise Hint  savaş uçaklarının Keşmir kontrol hattındaki Muzafferabad bölgesinden Pakistan  hava sahasını ihlal ettiğini, sınırdan 5-6 kilometre içeri giren uçaklardan  birinin Pakistan savaş uçaklarının müdahalesinin ardından Hint tarafına kaçarken  aceleyle bomba bıraktığını açıklamıştı.

Gafur, Hint uçağının bıraktığı bombanın sınır eyaleti  Hayber-Pahtunhva'daki Balakot kenti civarında bir bölgeye düştüğünü ifade  etmişti.

Bombanın düştüğü arazinin ve bomba kalıntılarının fotoğraflarını  paylaşan Gafur, herhangi bir maddi hasar veya can kaybı yaşanmadığını  kaydetmişti.

Hindistan'da 14 Şubat'ta paramilis konvoyunu hedef alan bombalı  saldırıda 44 asker hayatını kaybetmiş, 20 asker de yaralanmıştı. Yeni Delhi  yönetimi saldırıyla ilgili Pakistan'ı suçlamış, saldırıyı kınayan Pakistan ise  suçlamayı reddetmişti.

 

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 6Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 14Üzgünüm
Toplam Oy25