Dünya
14.09.2017 - 15:27 | Son Güncelleme: 14.09.2017-15:56

Son dakika... Türkiye, Rusya ve İran imza atmak üzere

Moskova yönetimi, Suriye'deki çatışmasızlık bölgeleri için üç ülkenin final anlaşmasına çok yaklaştığını duyurdu. Ankara ise İdlib'in de çatışmasızlık bölgesi haline gelmesini beklediğini açıkladı.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

İç savaş ülkesi Suriye'de silahları susturan Türkiye, Rusya ve İran'dan yeni hamleler geliyor. Moskova yönetimi, Suriye'deki çatışmasızlık bölgeleri için üç ülkenin final anlaşmasına çok yaklaştığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, "Astana sürecinin altıncı toplantısı Kazakistan'da başlıyor. Bu bizim başlattığımız Rusya ve İran'ın katıldığı bir süreçtir. Cenevre'ye alternatif olarak değildir. İdlib bizim sınırımıza çok yakın olduğu için doğrudan bizi ilgilendiriyor. Rus Savunma Bakanı ile bir temasımız oldu. Yarın ve öbür gün yapılacak toplantılarda bu konunun detayları konuşacak. Arkadaşlarımız pozisyonlarını hazırladılar. Bizim beklentimiz İdlib'in de diğer çatışmasızlık bölgeler gibi bir bölge haline gelmesidir" dedi.


Her 6 dk da 1 hırsızlık yaşanıyor. Önlem Alın!


Bilgi YarışmasıTenise benzer ve tüylü bir topla oynan oyun hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Ayağında Kundura" türküsüyle ünlenen "İmparator" lakaplı sanatçı kimdir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.