18.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 18.12.2017-1:30 A-A+

SON DÖRT BÖLÜMHayat Sırları’, yılın iddialı dizileri arasındaydı. Beklenen olmadı.
Ev ahalisinin de izlediği bir diziydi. Hikaye ağır gidiyordu. İzlerken, Hazar Ergüçlü’nün saçlarıyla uğraşıyorduk, bir merak vardı. “Son dört bölüm kaldı, bitecek” dediler.

‘Neden böyle oldu?’ sorusuna, “Yumuşak ve naif kalmış” cevabını verdiler. Most Yapım, Mahinur Ergun’la başka projelere doğru şimdiden yola çıkmalı. Bir de bu ‘Kore uyarlamaları’ yerine, kemiksiz bizden bir iş olsun.

Alın size kaliteli oyuncu!

FOX’ta geçtiğimiz cumartesi akşamı, ‘Devlet tiyatrolarının taşeron sanatçıları’ diye bir haber vardı. İzlerken bu başlık aklıma geldi. Yedi yıldır devlet tiyatrolarında sınav açılmıyor ve 700 mezun oyuncu, saat başı 113 TL’ye 12 saat kadrosuz ‘sanat’ yapıyor.

Oyuncular, durumlarını sanatsal bir üslupta anlatan bir video hazırlamış. Yaz sezonu bitiyor, onlar işsiz kalacak. Konuşmasını, bakmasını, durmasını bilmeyen ‘şampuan güzeli’ kategorisinden başrollerin, ısrarcı takımı ekranda. Bu okullu oyuncular, hem güzel, hem yakışıklı, hem de eğitimli. Kapıları açalım ve en azından genç, güzel ve eğitimli kadrodan oluşan romantik komediler izleyelim.

‘Oynatalım abi‘ işe yarıyor

TRT Spor’da, ‘Oynat Uğur’cuğum’un işe yaradığını gösteren bir tablo izledim. Mustafa Çulçu, Ersin Düzen’le cumartesi gecesi pozisyon değerlendiriyordu. Halis Özkahya, Kasımpaşa-Konya maçında Ali Çamdalı’nın ve Galatasaray-Akhisar karşılaşmasında Serdar Aziz’in ‘destek kol’ pozisyonlarına, ‘elle kesme’ kararı verdi. Aynı hakem, Trabzonspor-Bursaspor maçında (cumartesi oynanan) Titi’nin ceza sahası içindeki hareketine, ‘destek kol’ yorumunu yaptı. Hakemin daha önceki kararlarına göre, ‘penaltı’ vermesi lazımdı. Ya da diğer pozisyonlara, düdük çalmaması gerekirdi. Eğitici ve öğretici ‘yakın göster, tekrar oynat’ durumu...

Basket maçları da seyircisiz

Beşiktaş-Galatasaray ve Trabzonspor-Büyükçekmece maçları, beIN Sports’ta canlı oynandı. Her iki karşılaşma da boş tribünlere oynadı. Hani basket, ‘efendi seyirci’ sporuydu? Bu maçı ekranda böyle kim izler? ‘Kavga etmesinler’, işin kolay yolu. Hem seyirci gelsin, hem de kavga olmasın. Hem yayıncı kuruluş para kazansın hem de ceza keselim. Hepsi birlikte olmuyor işte! 

 

Bilgi YarışmasıGazi koşusunun başlangıç tarihi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.