Yaz sonrası, sivilce, akneler neden çoğalır ?

Sonbaharda, sivilce ve aknelere ilaçsız doğal çözüm!

Yazın cildimizle rahat ederiz,çünkü ultravioleışınları ciltte yağ üretimini düzenler. Yağ üretimi normal seviyeli çalışır, iyotlu deniz suyun cildi kurutma etkisiyle’de cildimizde sivilce, akneler bir daha hiç çıkmamasına ortadan kaybolur. Güneşten aldığımız bronz tenin güzelliği ve görüntülerin kapanmasıyla ‘da cildimizle mutlu bir yaz mevsimi geçiririz.

Ama sonbahar gelip çatınca, iklim değişmesiyle birlikte, sivilcelerde artış görülür. Önce aşırı kuruma, sertleşme sonra da aşırı bir yağlanma başlar. Özellikle yağlı, sivilceye meyilli ciltlerde. Maalesef yüzümüzde birer ikişer yerlerini almaya başlar sivilceler.

Dikkat edilmez, önlem alınmaz bakım programları uygulanmazsa, eskisine göre sivilceler daha fazla artabilir ve problem Akne olur.

O halde sonbahar mevsimi, akne ve sivilcelerin tekrar çoğaldığı dönemdir !

Her mevsimde cildimiz farklı bakımlara ihtiyaç duyar, özellikle sonbahadaki ani ısı değişimi cildimizin doğal savunma mekanizmasını sıkıntıya sokar. Nem oranı mevsim geçişlerinde düştüğü için, sonbaharda ışıltısını kaybetmiş, kuru, mat ve sivilcelerin tekrarladığı bir ciltle karşı, karşıya kalırız. Bu nedenle, profesyonel uzmanın yardımıyla birlikte, oluşacak problemlere karşı  yoğun bakımla önlem alabiliriz.

Profesyonel uzman, peeling uygulayarak cildi ölü hücrelerden arındırır cilt daha parlak,sağlıklı bir görünüme kavuşur.Siyah noktaların,sivilcelerin oluşumunu engelemek için yoğun bakımlarda (Vitamin A serum,Hydro Lotion,Bio Heating Mask,Clearskin Concentrate) uygulayarak  cildin problem oluşumu önlenerek,sağlıklı duruma kavuşur.

EV BAKIMI :Sabah ve akşam cildinizi uygun temizleyiciler ile temizleyin ardından tonikle silin.Cildinize yağ ve nem dengesini düzenleyen nemlendirici kullanın.

BESLENME: Meyve ve Sebze açısından zengin beslenme cildin en önemli dostudur.A-B-C-E Vitaminleri;taze havuç,kayısı,üzüm,ıspanak,domates’te bulunan beta karoteni tüketmeye dikkat edin Güneşin bıraktığı zararlarıyla savaşmasında cildinize yardımcıdır.

Hergün organizmayı temizlemede özelliği olan bitki çayları içerseniz cildinize faydalı olacaktır.Özellikle Ada çayı,Rezene,Ihlamur çayları tüketmeye özen gösterin.

Çikolata,baharatlı gıdalar,sosis,salam,hayvansal yağlar,katkı maddeli gıdalar mayonez,ketçap gibi gıdalar sivilce,akneler için zararlıdır!!

Sonbaharı güzel , sağlıklı bir ciltle geçirmeniz dileğiyle !!!!!Int.Dipl.Kosmetisyen

Nesrin SÜRER