Sony, çift kameralı Xperia XZ2 Premium’u tanıttı

16.04.2018'de eklendi16.04.2018-15:32 'de güncellendi
Sony Şubat ayında Xperia XZ2’nin tanıtımını yaparak kullanıcılarına sunmuştu. Japon teknolojisi Sony, henüz iki ay geçmemişken özellikle kendi kullanıcılarının merakla beklediği daha “üst sınıf” bir akıllı telefon olan yeni amiral gemisi Xperia XZ2 Premium’u kullanıcılarına duyurdu. Görsel olarak Xperia XZ2’den uzaklaşmayan yeni cihaz çift kameralı ilk Sony akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

Sony, ilk çift arka kameralı akıllı telefonu Xperia XZ2 Premium'u resmi olarak tanıttı. Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact modellerinde görülen Flow tasarım dilini devam ettiren Xperia XZ2 Premium, ayrıca Sony ailesinde ilk çift kameralı akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

Sony Xperia XZ2 Premium adını taşıyan yeni telefon, görsel bakımdan Xperia XZ2’den uzaklaşmıyor. Ancak kamera, ekran ve pil teknolojileri konusunda daha üstün bir özellik sunuyor. Şubat ayında tanıtılan XZ2’de Full HD ve 5.7 inç ekran büyüklüğü bulunuyor. XZ2 Premium’da ise 4K çözünürlüklü, 5.8 inç ekran büyüklüğü yer alıyor. Her iki telefonda da HDR özelliği bulunuyor.

Fakat Sony’nin açıklamasına göre Xperia XZ2 Premium, video kayıtları için ISO 12800 hassasiyetine, fotoğraf çekimleri için ise ISO 51200 değerlerine çıkarak yalnızca profesyonel fotoğraf makinelerinin sunabileceği düşük ışık performans sunuyor. Xperia XZ2 Premium’un arkasında çift kamera bulunuyor. Bunun Sony adına bir ilk olduğunu belirtmek gerekiyor. Çift kameralı kurulumda diğer chihazlardan ayrı olarak,  monokrom sensörü renkli çekimler gerçekleştirirken, diğer lens siyah-beyaz çekimler yapıyor.

Yaz aylarında satışa sunulacak XZ2 Premium’un fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

İşte Sony Xperia XZ2 Premium Özellikleri:

  • İşlemci: Snapdragon 845

  • RAM: 6GB

  • Depolama: 64GB

  • Ekran: 5.8 inç 4K HDR

  • Arka Kamera: 19MP RGB, f/1.8+12MP Monokrom, f/1.6

  • Ön Kamera: 13MP

  • Batarya: 3540 mAh, Qualcomm Quick Charge 3.0, Qnovo Adaptive Charging

  • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo