Dünya
11.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.11.2017-2:30

‘Soruşturma açarsa tokat atarım’

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 16 yaşındayken “kendisine baktı diye” bir kişiyi bıçaklayarak ağır yaraladığını söyledi.

Sitene Ekle
Duterte, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesi için bulunduğu Vietnam’ın Da Nang şehrinde Filipinli vatandaşlarla bir araya geldi. Yaptığı konuşmada uyuşturucuyla mücadele kampanyasını da savunan Duterte, “Yeni yetmeyken çok hapse girdim çıktım. Orada burada kavga ederdim. 16 yaşımdayken birini neredeyse öldürüyordum. Gerçek bir insanı, bir kavgada bıçakladım. Yalnızca bana baktı diye. Şimdi devlet  başkanıyım, düşünün artık...” dedi.


Duterte, bununla birlikte, daha önce anlaşmazlık yaşadığı Birleşmiş Milletler Yargısız İnfaz Özel Raportörü Agnes Callamard’ı Tokatlamakla tehdit etti. Uyuşturucuyla mücadele operasyonlarındaki insan hakları ihlallerini eleştiren Callamard’ı suçlayan Duterte, raportörün araştırmaları sırasında uyuşturucu maddelerin zararsız olduğunu savunan bir hekime danışmasına tepki gösterdi. BM’nin bu konudaki 2014 tarihli raporu hatırlatan Duterte,  “Senin daha kendi organizasyonunun yayınladığı rapordan haberin yok, beni nasıl yargılayacaksın? Bana soruşturma açarsa, onu sizin önünüzde tokatlarım” dedi.

Bilgi YarışmasıTasa kelimesinin eş anlamlısı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    2. Dünya Savaşı'nda hangi devlet yoktur?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.