07.09.2018 15:02 | Son Güncelleme:
Milliyet.com.tr

Son dakika: Sosyal medya çalkalandı! Yalanlama geldi...

Sosyal medyada yayılan UBER ile iş adamı Abdurrahim Albayrak’a ait Altur firmasının UBER’in Türkiye hakları için anlaştığı iddiası yalanlandı. İş adamı Albayrak, "Söz konusu iddialar doğru değil, böyle bir şey yok. Konunun bizimle de bir alakası yok" dedi.

Bugün sosyal medyada dünyaca ünlü UBER taşımacılık sisteminin Türkiye haklarının iş adamı Abdurrahim Albayrak tarafından alındığı ve Altur ile UBER arasında ortaklık kurulduğu iddiaları yayılmıştı.

İş adamı Albayrak Milliyet.com.tr’ye konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu haberler doğru değil. Ben de internetten okudum. UBER 1.5 yıl önce bize başvurmuş, bizimle bu işi Türkiye’de yapmak istediklerini iletmişti. Ancak biz yaptığımız görüşmelerde Türkiye’deki mevzuatın onların talep ettiği gibi bir sisteme uygun olmadığını, böyle bir sistemi bizim işletmemizin mümkün olmayacağını söylemiştik. Konu da orada kapanmıştı. Bugün bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada aynı konular gündeme gelince yalanlama zarureti doğdu. İddialar doğru değil, konunun bizimle bir alakası yok"

Öte yandan Altur Turizm Servis ve Ticaret Limited Şirketi tarafından KAP'a da açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bazı sosyal medya platformlarında Altur Turizm Servis ve Ticaret Limited Şirketinin uluslararası özel taşımacılık yapan firma ile ortaklık yaptığı iddaa edildi. Şirketimizin adı geçen firma ile ortaklığının  bulunmadığı hatta aynı açıklamada konu olan 1 Ekim 2018 tarihinde anlaşma imzalanacağı da gerçek dışıdır.”

 

Bu habere ifade bırak
  • 8Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy11