İstanbul

Yerel Haber
21 Mayıs 2015 - 12:54

SOSYAL MEDYADA SEÇMENİN NABZI ’ANLIKSECIM.COM’DA ATIYOR

IHA

Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te faaliyet gösteren ve sosyal medya analiz yazılımları geliştiren Mantis firması, 2015 Genel Seçimlerinin sosyal medyadaki yansımalarını www.anliksecim.com isimli web sitesinden yayınlamaya başladı.
“İlk duyan siz olun”, sloganıyla yayın yapan site, genel seçimlerle ilgili olarak seçmenlerin sosyal medyadaki görüşlerini ve partilerin seçim kampanyalarının etkilerini tek bir ekrandan anlık olarak sunuyor. Ziyaretçiler hem seçimlerle ilgili popüler mesajları hem de partilerin sosyal medyadaki kıyasıya yarışını anliksecim.com üzerinden izleyebiliyorlar.
Seçim sonuçlarına benzer bir şekilde, hangi ilde hangi partinin daha çok konuşulduğunu gösteren Türkiye haritası, ziyaretçilere seçim heyecanını erkenden yaşama fırsatı veriyor. Partilerin saatlik, günlük, haftalık ve aylık popülaritesinin görülebildiği sitede seçimlerle ilgili mesajları paylaşan ve toplumu etkileme gücüne sahip önemli kullanıcılar da grafikleriyle görüntülenebiliyor. Önemli sosyal medya mesajlarını, haberleri, resimleri ve videoları çarpıcı bir şekilde sunan site, ziyaretçilerinin seçimlerle ilgili olarak başka kaynağa gereksinim duymadan tüm ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.