11.11.2018 21:20 | Son Güncelleme:
BALIKESİR (AA)

Sosyal medyada uçak düştüğü paylaşımları ekipleri hareket geçirdi

Balıkesir'in  Ayvalık ilçesinde, sosyal medyada yayılan uçak düştüğü yönündeki iddialar bölgede hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. Balıkesir Valiliği ve Ayvalık Kaymakamlığı, uçak düştü iddialarını doğrulamazken, itfaiye ve jandarma ekiplerinin kırsal Çakmak ve Kırcalar Mahallelerinde iddiaların ardından devriyelerini yoğunlaştırdıkları öğrenildi.

Ayvalıkın kırsal Çakmak ve Kırcalar Mahalleleri arasında sosyal medyada bir uçağın düştükten sonra çekildiği iddia edilen duman görüntüleri, ilçede hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. Sosyal medyada yayılan görüntü ve söylentiler sonrası ilçedeki itfaiye, jandarma ve polise uçak düştü ihbarı yapılırken, araştırma yapan ekipler herhangi bir bulgu veya bilgiye rastlamadı. Balıkesir Valiliği ve ilçe kaymakamlık yetkilileri ise, kendilerine uçak düştüğü şeklinde kolluk kuvvetlerinden bir bilgi ulaşmadığını belirtek, söylenti ve görüntüleri doğrulamadı.

Söylentiler üzerine jandarma ve itfaiye ekipleri görüntülerin çekildiği iddia edilen Çakmak ve Kırcalar Mahallelerinde araştırma yaptığı öğrenildi.

ÇALIŞMALAR SABAHA KADAR SÜRECEK

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi yakınlarında uçak düştüğü  yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine başlatılan arama ve kurtarma  çalışmaları sürüyor. 

Alınan bilgiye göre, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir  Belediyesine bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce dün  akşamının ilk saatleriyle başlatılan arama çalışmalarına 112 Acil Servis, AFAD ve  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) de destek veriyor.

 

Ekipler, arama çalışmalarında daha çok Çakmak ve Kırcalar kırsal  mahallelerinde yoğunlaşıyor.

Yapılan aramalarda henüz bir bulguya rastlanmazken, çalışmaların  sabaha kadar süreceği ve günün ilk ışıklarıyla da havadan bölgenin taranacağı  öğrenildi.

Ayvalık ile sınır olan İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Bahçeliköy  Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda çalışan görgü tanığı Bircan Yavaş, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, 16.00 sıralarında bu olaya tanıklık ettiklerini  belirtti.

Ayvalık taraflarında bir uçağın havada yanarak düştüğünü fark  ettiklerini aktaran Yavaş, "Uçak yanarak tepenin arkasına düştüğü için tam olarak  nereye düştüğünü göremedik. Ufak bir uçaktı. Büyük bir uçak değildi. Sanırım ya  özel bir uçaktı yada ilaçlama uçağıydı." diye konuştu.

Kepsut ilçesinden Ayvalık'a gelen iki vatandaşın bir uçağın düştüğüne  ilişkin cep telefonundan çektiklerini öne sürdükleri görüntüler sosyal medyada  yoğun paylaşılınca Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesine bağlı  Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce araştırma başlatılmıştı.

 

  

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 3Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy4