14.01.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 14.01.2018-1:30 A-A+

‘SÖZ’DEKİ SÜRPRİZ NE OLABİLİR?‘Söz’ dizisinde Yavuz, babasının Agah olduğunu öğrendi. Bu büyük bir sürprizdi ve açığa alındı. Duyduğum kadarıyla Yavuz, istifa edecek. Biz Bahar’ın babasının Yıldırım Kutlu (Büyük Bey) olduğunu öğrenmiştik. Sıra Bahar’ın bunu anlamasına ve babasını Yavuz’un öldürdüğünü öğrenmesine geliyor sanırım. Tüm bunların ortaya çıkması, ilişkiyi çaresiz bir hale sokmayacak mı? Dizinin sürprizlerinden biri, bu sorunun cevabı olacak gibi görünüyor.

‘Çocuğumuz vardı, haber vermedin’ dizileri 

‘Babamın Günahları’nda Ozan (Kadir Doğulu), “Benim bir çocuğum var ve sen bunu şimdi mi söylüyorsun?” diyor. Yeşim (Melisa Sözen), “Bunları konuşmak için çok geç Ozan” açıklamasını yapıyor. Çocuk doğmuş, büyümüş ve hasta olmuş. Genç adam, “Buna hakkın yok” diye devam ediyor. Ozan, “Ayrılırken hamile olduğunu biliyor muydun?” diye soruyor. Anahtar soru... Yeşim, “Bilmiyordum” yanıtını veriyor.

Dizilerde ‘istençdışı çocuklar’ vazgeçilmez kural. Erkek, “Öğrendiğinde haber verseydin” dediğinde, kadın kaderine razı olarak şu cümleyi söyler, “Yoktun Ozan. Öyle bir çekip gitmiştin ki...” Erkek malum görevi yapar, sonra alıp başını gider. Kadına ve erkeğe biçilmiş rollerdir. Kadın kaderine razı olup, doğurur, erkek orada, burada tozup gelir, “Benim çocuğum var mı?” der. ‘Babamın Günahları’ndaki şablon da budur.

‘Hangi haberi seyredeceksiniz?’

Fatih Portakal, ana haber bültenine, “Ne seyredeceksiniz?” diyerek giriş yaptı. Haberi seyretmek... Yapılan aslında budur. Bizlere görüntülerden bir demet sunuluyor. Bugün bir Suriye haberi var, tam ağzınıza layık. Taşeron işçiler huzursuz ara sıcak. Domates el yakıyor, tatlısını tavsiye ederiz...

Biz bütün gün ne izliyoruz?

Bütün gün ekranda, kaybolan çocuklar, 40 yıl sonra anneye kavuşma, kayınpederini öldürme ve eniştesiyle kaçma gibi olaylar var. TV gündüz, soba dumanı kokan mahalle kahramanları, senaryolarını anlatıyor. Akşam dizilerde ise, malikânelerde şık giyimli bay ve bayanlar, bizler için yazılmış senaryolarda aynı rolleri pahalı giysi, makyaj ve cümlelerle tekrar sunuyor. Özetle, televizyonlarda tüm gün anlatılanlar bunlar.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.