Gündem
24.03.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 24.03.2016-2:30

Sözde kadın sorumlu çatışmada öldürüldü

Şırnak merkezde çukur ve barikatların temizlenmesi amacıyla 14 Mart’ta başlatılan operasyonlar kapsamında, Yeşilyurt Mahallesi teröristlerden temizlendi.

Sitene Ekle
Operasyonun 10’uncu gününde, Bahçelievler, Dicle, Yeni ve Cumhuriyet mahallelerinde operasyonlar yoğunlaşırken, mahallelerde tespit edilen hedeflere yönelik tanklardan yapılan top atışları devam ediyor. Evlerini terk etmeyen bazı vatandaşların, güvenlik güçlerine destek ve moral vermek için evlerinin önüne Türk bayrakları astığı görüldü. 

Operasyonda öldürülen dokuz terörist arasında terör örgütü PKK’nın sözde “Sivil Savunma Birlikleri (YPS)” sorumlusu Berivan Avesta’nın da olduğu belirlendi. Bu arada Şırnak Valiliği, güvenlik gerekçesiyle bazı kamu, kurum ve kuruluşlar ile havaalanının bulunduğu bölgede insansız hava aracı olarak bilinen drone kullanımını yasakladı. Şırnak Belediyesi’nde çalışan, eski Balveren Belediye Başkanı Abdulrezzak Yıldız, teröristlerin kurduğu barikat ve kazdığı çukurların yapımında belediyeye ait iş makinelerini kullandırdığı gerekçesiyle tutuklandı. 
Yeşilyurt Mahallesi’nde bir evde tıbbi malzemelerle teröristlerin kan gruplarının bulunduğu listeler ele geçirildi.
 

Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"Flöre" hangi spor dalına ait bir terimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Babam ve Oğlum" filminde, Sadık rolünü canlandıran oyuncumuz kimdir ?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX