Erzurum

Yerel Haber
27 Ağustos 2015 - 12:18

SP İL BAŞKANI ÇALIK’DAN TERÖRE TEPKİ

IHA

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, artan terör olaylarına ilişkin yaptığı basın açıklamasında, “Bu fitne ateşini yok etmenin tek yolu, “İnadına Birlik, İnadına kardeşliktir” dedi.
Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık son günlerde bölücü terör örgütü PKK’nın saldırılarına tepki gösterdi. Terörü şiddetle kınayan Çalık, “Maalesef ülkemiz çok hassas bir dönemden geçmektedir. Kaos ortamı giderek artmakta, bu ortamı fırsat bilen terör de giderek azmaktadır. Her gün yeni bir saldırı, her gün yeni bir bombalama, yeni bir suikast, yeni bir şehit haberiyle sarsılıyoruz. Bu vesile ile şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet Milletimize sabrı cemil diliyorum. Türkçe ve Kürtçe ağıtlar arşı titrettiği Ülkemizde büyük bir fitne ateşiyle karşı karşıyayız. Bu fitne ateşini yok etmenin tek yolu, ‘İnadına Birlik, İnadına kardeşlik’tir. Türküyle, kürdü ile millet olarak her zamankinden daha fazla sağduyuya ve daha fazla aklıselime ihtiyaç vardır. Çünkü ülkemizi esir alan terör ortamı ne Türk’ün ne de Kürt’ün lehinedir. Son 20 yılda 50 binin üzerinde insan, terör ve çatışma ortamında hayatını kaybetti. Bu rakam Kurtuluş Savaşında verdiğimiz şehit sayısından beş kat daha fazladır” dedi.
Terörün maddi zararıyla ilgili de konuşan Çalık, “Yine bu çatışma ortamı nedeniyle her yıl silaha ortalama 15 milyar dolar harcanmaktadır. Silaha ayrılan bu para ülkemizin kalkınmasına, milletin refahına harcanmış olsa zaten birçok problem kendiliğinden çözülecektir” diye konuştu.
Yapılacak erken seçimle ilgilide değerlendirmede bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, “En kısa sürede Saadet Partili bir meclis ve Saadet Partili bir iktidar temennisiyle katılımınızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ediyor, hayırlı hizmetlerinizde başarılar diliyorum. 1 Kasımda Yapılacak erken seçimin Milletimize hayırlar getirmesini bu kaos ortamının bir an önce son bulmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Çalık ayrıca geçtiğimiz günlerde Hopa’da meydana gelen sel felaketiyle ilgili hayatını kaybeden vatandaşlara da Allah’tan rahmet diledi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.