Tokat

Yerel Haber
30 Haziran 2014 - 12:17

“SPOR, ÇOCUKLARDA YAZ FAALİYETİ OLARAK GÖRÜLMEMELİ”

IHA

Tokat İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, sporun çocukların yaşamında sadece yaz dönemi faaliyeti olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.
Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda 2014 yılı İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezi açılışı törenle yapıldı. Törende konuşma yapan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, spor merkezinde alacakları eğitimler sonrasında elit sporcu vasıflarına ulaşacak çocukların antrenmanları devam ettirilmeleri sağlanarak müsabık sporcu olmalarının hedeflendiğini söyledi. Sporun çocukların yaşamında sadece yaz dönemi faaliyeti olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Çağlar, “Okullar açıldığı zaman da çocuklarımızın spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi çok önemlidir. Gençlerimiz İl Spor Merkezlerimizde farklı okullardan, farklı kültürlerden gelerek hep birlikte spor yapan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinmektedirler. İlimizde 05-18 yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik atletizm, badminton, basketbol, boks, jimnastik, futbol, güreş, hentbol, halter, judo, karate, okçuluk, satranç, masa tenisi, bilardo tekvando, tenis ve voleybol olmak üzere toplam 18 branşta ücretsiz olarak açılan İl Spor Merkezleri 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek olup; şuana kadar 2 bin sporcu kayıt yaptırmıştır. Geçen yıl 2 bin 352 sporcuya hizmet verdiğimiz İl Spor Merkezlerinde bu yılki hedefimiz ise 5 bin gencimize ulaşmaktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından boks, karate, özel sporcular, jimnastik, okçuluk, badminton, basketbol, voleybol ve futbol branşlarında İl Spor Merkezlerinde çalışmalarına devam sporcular bir birinden renkli görüntülere sahne olan sportif gösterilerini sundu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.