Sinop

Yerel Haber
13 Ekim 2017 - 18:43

Sporculara Ödülleri Verildi

IHA

Sinop’ta düzenlenen Amatör Spor Haftası programında, dereceye giren sporculara ödüller verildi.
Kemalettin Sami Paşa Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak Sinop halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını artırmak ve yetenekli oldukları branşlarda eğitilmesini sağlamak istiyoruz. Çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin halkımıza tanıtılması ve amatör spor kulüplerine yeterli desteğin verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Çıraklık olmadan ustalık, amatörlük olmadan profesyonellik olmaz. Fedakârlık yapılmadan, emek verilmeden başarı ortaya çıkmaz. Ayrıca, gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç spordur. Böylece takım ruhu dayanışmasını ve kendi özgüvenini elde etmiş gencimiz, hayatını disiplinli, zamanlarını yararlı çalışmalarla değerlendirebilen sağlıklı bir birey olacaktır. Tesislerimiz haftanın yedi günü, yediden yetmişe herkese açık olup her geçen gün lisanslı sporcu sayımız artmaktadır. Şu ana kadar ilimizde kız-erkek toplamda 26 bin 528 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır” dedi.
Amatör Spor Haftası ödül törenine Sinop Valisi Hasan İpek, İl Jandarma Komutanı Halil Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan ve Sinopspor Başkanı Ayhan Özhan ile sporcular katıldı.

SinopYerel Seçim Sonuçları

Sinop Hava Durumu

17°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.