Sporun markaları İstanbul’da buluştu

Sportsnet Group ve Mediacat işbirliğinde, beıN Sports desteğiyle oluşturulan Brand Week Istanbul’un son gününde, Türkiye’den ve dünyadan birçok efsane konuşmacı, spor ve markaların birbiri üzerindeki etkisini masaya yatırdı.

11 Kasım 2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.11.2017 - 00:51 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Sporun markaları İstanbul’da buluştu
 
Brand Week Istanbul’un beşinci gününde marka ve spor işbirliklerinin konu alındığı Brand & Sport Summit zirvesi gerçekleştirildi. Zorlu Center’da gerçekleştirilen ve gün boyu süren etkinlikte ilk olarak Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm söz aldı.
 
Konuşmasında ilginç rakamlar paylaşan Gülüm, dünyada yapılan sponsorluk anlaşmalarının yüzde 81’inin spor sponsorluklarından oluştuğunu, 2016’da bu rakamın 49 milyar dolar olarak gerçekleştiğini söyledi. Octagon Uluslararası Pazarlama Başkanı Jeff Ehrenkranz gerçekleştirdiği sunumunda 2020 beklentilerine göre alternatif dağıtım kanallarının çoğalacağını, spor üzerindeki devlet desteğinin yükseleceğini, büyük spor kulüplerinin finansal değerlerini artıracağını, ve sanal sporların daha çok ilgi çekeceğini belirtti. Küresel spor yayıncılığının ana konu olarak ele alındığı konuşmada; ülkenin futbol otoritelerinden Güntekin Onay, beIn Sports Prodüksiyon Direktörü Bruno Bensimon, yıllarca dünya futbolunun en önemli takımlarında forma giymiş EricAbidal yer aldı. Nissan Genel Müdürü Sinan Özkök de Nissan’ın Şampiyonlar Ligi yatırımlarını anlattı.
 
Şampiyonlar Ligi’nin hikayesi 

Şampiyonlar Ligi, organizasyonun kurucusu TEAM Marketing’in eski pazarlama direktörü Stephen Margarito anlatımıyla Brand Week Istanbul kapsamında marka yönüyle el alındı. 25. yılını kutlayan Şampiyonlar Ligi’nin nasıl oluştuğu, yönetildiği ve büyüdüğüne dair merak edilen sorular Margarito’nun samimi konuşması eşliğinde cevap buldu. Şampiyonlar Ligi’nin meşhur müziğinin oluşum hikayesinin anlatıldığı bölüm marşın eşliğinde verilirken, katılımcılar bu bölüme büyük ilgi gösterdi.   
 
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Liverpool-Manchester United maçı nasıl sonuçlanır? Anket Bitiş Tarihi : 16.12.2018
oy ver
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX