28.07.2008 01:00 | Son Güncelleme:
İSTANBUL ANKA

Stadyuma kol saatindeki kredi kartıyla girilebilecek

MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece, 2008-2009 futbol sezonunda Türkiye’de futbol karşılaşmalarına ve stadyumlara kol saatlerine iliştirilmiş temassız kredi kartı ile girilmesi için önde gelen futbol kulüpleriyle görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Stadyuma kol saatindeki  kredi kartıyla girilebilecek

İmece, “Türkiye’de hali hazırda Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi futbol takımlarımızla ortaklaşa çıkarttığımız ortak markalı kredi kartlarımız buluyor.
Spor klüplerinin talepleri doğrultusunda bu kartları MasterCard PayPass’e çevirmek ve Avrupa’da İngiltere’den sonra stadyumlara akıllı kartları sokan ilk ülke olmak bizim de önceliklerimiz arasında yer alıyor. Futbol karşılaşmaları dolayısıyla stadyumlarda oluşan alışveriş hacmini dikkate aldığımızda bu alana temassız kartların girmesi çok büyük yenilik olacak” dedi.

Bozuk para taşınmayacak
Temassız kredi kartının taraftarlar için büyük kolaylıklar sağladığını ifade eden Özlem İmece şunları söyledi:
“MasterCard PayPass sahibi taraftarlar, stadyum girişlerini ve stadyum içinde bulunan kafe, alışveriş alanı ve stantlarda yapacakları 35 YTL’nin altındaki alışverişlerini MasterCard PayPass’leriyle gerçekleştirebilecekler. Bozuk para taşıma, para üstü bekleme, şifre girme, slip imzalamadan doğan vakit kaybından kurtulan MasterCard PayPass sahipleri, alışverişlerinde ve stadyum girişlerinde sıra bekleme sıkıntısı çekmeyecekler.
EURO 2008 için yaptırdığımız bir araştırma, taraftarların turnuva esnasında nakit parayla yapacakları alışverişlerle, nakit para kaybetme, para üstü alamama gibi nedenlerle toplamda 30 milyon euro’ya varan kayba neden olacaklarını ortaya koymuştu.”
MasterCard International, Global Çip Başkanı Dr. Toni Merschen de temassız kredi kartı olarak adlandırılan MasterCard PayPass’in spor kulüplerince kullanımının günden güne yaygınlaştığını,  ABD’de 10 futbol, 12 beyzbol kulübünün stadyumlarında halihazırda MasterCard PayPass’in kullanıldığını söyledi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerABD