14.03.2017 - 17:48 | Son Güncelleme: 14.03.2017-17:49 A-A+

Stephane Blet, İstanbul'da konser verecek

Fransız besteci ve piyanist Stephane Blet ile çellist Sedef Erçetin Atala, 20 Mart'ta Kadıköy Süreyya Operası'nda sanatseverlerle buluşacak.

Stephane Blet, İstanbul'da konser verecek

İSTANBUL (AA)

Kadıköy Süreyya Operası'nda sahne alacak Stephane Blet ve Sedef Erçetin Atala; Robert Schumann, Sergev Rahmaninov, Johannes Brahms ve Astor Piazzola'nın eserlerinin yanı sıra kendi bestelerini yorumlayacak.

Müzik otoritelerince 'Klavyenin Kralı' olarak tanımlanan Blet, Paris'te başladığı piyano eğitimine New York'ta devam etti. Theatre des Champs-Elysees ve Salle Gaveau'da dinleyicilerin uzun süre ayakta alkışladıkları resitallere imza atan sanatçı, 1987'de salonda bulunanların 30 dakika boyunca bis talep ettikleri unutulmaz 'Liszt Maratonu' ile hafızalara yerleşti.

Blet, piyano sonatları, şarkılar, 2 konçerto, keman için parçalar, keman ve piyano için bir sonat ve 12 Türk rapsodisinin de bulunduğu 300 eser besteledi. Sedef Erçetin Atala da Paris'teki Ecole Normale Superieure de Musique'ten jüri özel ödülünü alarak mezun oldu.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.