Stephane Sessegnon'un borç meselesi! Futbolcular geçim sıkıntısı yaşar mı?

Gençlerbirliği'nde geçen sezonun devre arası takıma katılan Stephane Sessegnon iyi performansıyla dikkat çekmişti. 34 yaşındaki tecrübeli isim Fransa Lig 1 ve Premier Lig tecrübeleriyle tanınan ünlü bir futbolcu. Fakat eski takım arkadaşı Anichebe tarafından 10 bin sterlinlik borcunu ödememekle itham ediliyor. Yıllık kazancı milyonları bulan bir futbolcu, 10 bin sterlin borcundan kaçar mı?

Stephane Sessegnon'un borç meselesi! Futbolcular geçim sıkıntısı yaşar mı?

Kazandıkları dudak uçuklatıyor

Kazandıkları dudak uçuklatıyor

Stephane Sessegnon'un Gençlerbirliği'nde ne kadar maaş aldığı bilgisine ulaşamadık. Fakat en kötü ihtimalle yıllık 500-750 bin euro civarı aldığı düşünülebilir. Yani o da her üst düzey futbolcu gibi normal işlerde çalışan bir insanın ömrü boyunca göremeyeceği parayı sadece bir senede kazanıyor.

İnternette kısa bir araştırmayla Sessegnon'un yalnızca 2011 yılında Sunderland'ten kazandığı maaşın 2,8 milyon dolar olduğu da görülebilir.

Borcunu unuttu mu?

Borcunu unuttu mu?

Ortada kazanılan bu kadar büyük paralar dönerken, 10 bin sterlin çok komik bir para olarak kalıyor. Sessegnon borcunu ödemeyen cimri bir varyemez mi, yoksa borcunu unutan bir zengin mi?

Sessegnon'un eski takım arkadaşı Victor Anichebe, Sessegnon'un sadece kendisinden değil, diğer bir arkadaşı Yussuf Mulumbu'dan da 10 bin sterlin borç alıp ödemediğini söyledi. Ayrıca Sessegnon telefonlara çıkmıyor, mesajlara da dönmüyormuş. Bunları göz önüne alınca Sessegnon aldığı borcun üzerine yatan biriymiş izlenimi oluşuyor.

Anichebe oldukça kızgın

Anichebe oldukça kızgın

Victor Anichebe de tıpkı Sessegnon gibi üst düzey takımlarda oynayan ve iyi paralar kazanan bir futbolcu. Fakat Sessegnon tarafından 10 bin sterlininin üstüne yatılmış olmasına hayli kızgın.

"Uzun zamandır 10 bin sterlinimin peşindeyim. Adama ulaşamıyorum. Onunla iletişimde olan biri borcunu ödemesini söyleyebilir mi? Ucuz o.... çocuğu" diyerek bu kızgınlığını dile getirmekten de çekinmiyor. Muhtemelen derdi para değil keriz yeri konulmak.

Gençlerbirliği oyuncuları ve personelleri dikkat!

Gençlerbirliği oyuncuları ve personelleri dikkat!

Sessegnon'un Gençlerbirliği'ndeki mevcut takım arkadaşlarını bu borç konusunda uyarmak boynumuzun borcu. Anichebe aracılığıyla aman diyelim, olur da Sessegnon "Kardeşim yanlış anlama dilenci değilim. Ferrari'yi sanayiye bıraktım da 10 bin sterlin verebilir misin araç kiraliycam" gibi bir istekle gelirse hiçbir Gençlerbirliği'li futbolcu ve personel kabul etmemeli.

Sonra Anichebe gibi kilometrelerce ötelerden paranızın peşine düşersiniz.

Bu makaleye ifade bırak