Stephen Curry rakibin taktiğini dinleyerek Eboue'ye selam çaktı

Dünya yıldızlarından muzip hareketler görmeye bayılıyoruz. Genelde maç kazanma hırsıyla sahada oluyorlar ve bu nedenle ciddi hallerini görüyoruz. Ama özellikle basketbolun ve şovun bir potada eridiği NBA'de çok daha fazla eğlenceli ana tanık oluyoruz. Bakalım Curry'nin Lonzo Ball'u taktik alırken dinlediği görüntü Shaqtin a Fool'a konu olacak mı?

Stephen Curry rakibin taktiğini dinleyerek Eboue'ye selam çaktı

Rakibin mahremine girmek

Rakibin mahremine girmek

Bir sporcunun en savunmasız anı taktik aldığı andır. Lakers ile Warriors'ın karşılaştığı maçta, rakibi Lonzo Ball'u gafil avlayan ve taktik alırken dinleyen Curry, buna rağmen maçı kazandıramadı. Curry'nin bu hareketini yıllar yıllar önce Emmanuel Eboue milli takımda yaparak çıtayı oldukça yükseltmişti.
 

Eboue, Fildişi Sahilleri'nin Kuzey Kore'yle oynadığı maçta rakip teknik direktörün oyuncusuna verdiği taktiği dinleyip gayet de anlamış gibi görünmüştü. Kuzey Kore gibi bir ülkenin futbol maçı yapması bu olaydan daha komik bir ayrıntıydı.
 

"Casusluğu da ben yapayım"

"Casusluğu da ben yapayım"

Curry'nin sakat olduğu dönemde Warriors seri mağlubiyetler almıştı. Ne Klay Thompson ne de Kevin Durant, takımı Curry kadar taşıyamamıştı. Curry'nin sırtında gerçekten çok büyük yük var. Oyunu o kursun, üçlüğü o atsın, asisti o yapsın... Bir de üstüne casusluk yapıyor. Muslera caps'lerinde de yazdığı gibi "Çayı da ben koyayım".

'Takımın neşe kaynağı'

'Takımın neşe kaynağı'

Kalabalık ekiplerde mutlaka en az bir tane muzip ve eğlenceli adam olur. Emmanuel Eboue oynadığı tüm takımlarda o roldeki oyuncuydu. Stephen Curry'nin de Warriors'taki rollerinden biri bu.

Maçın stresli anında bile sakinliğini koruduğunu zaten orta sahadan attığı üçlüklerden biliyoruz. Fakat yenik durumda oldukları anda bile neşesini kaybetmemesi takıma mutlaka pozitif etki ediyordur.

Takımlar zor durumdayken ekstra motivasyona ihtiyaç olur ve bunu takım içinde sağlayacak birine ihtiyaç vardır. Bu kişinin aynı zamanda takımın yıldızı olması büyük bir şans.

"O eski halinden eser yok şimdi"

"O eski halinden eser yok şimdi"

Emmanuel Eboue'yi de neşeli bir insan olarak tanıdık. Fakat yaşadığı bazı şanssızlıklar, eşiyle problemleri gibi nedenlerle zor zamanlar yaşamıştı. Kalacak evi bile olmadığını söyleyen Eboue'nin intiharın eşiğinde olduğunu duymuştuk. Tabii daha sonra kendisine destek olunacağı açıklandı.

O neşeli, muzip ve başarılı adamın birkaç sene içerisinde bu hallere düşeceğini tahmin bile edemezdik. "Yarın ne olacağı belli olmuyor anacım" gibi bir babaanne muhabbeti oldu ama eğlenmeyi seven insanların intiharın eşiğine gelmesi çok vurucu oluyor.

Bu makaleye ifade bırak