04.10.2009 - 16:38 | Son Güncelleme: 04.10.2009-16:45 A-A+

Sualtında gelinbaşı yaptı

İzmirli kuaför ve dalgıç olan müşerisi denizin 40 metre altında sıradışı bir gösteriye imza attı.DÜNYA Kuaförler Federasyonu (CMC) Türkiye Başkan Yardımcısı Mehmet Aktekin, Doğanbey Kanlıada sahilinde sıra dışı bir gösteri yaptı. Aktekin hem müşterisi hem de dalgıç olan Nilay Seçal´a su altında gelin başı yaptı.

İzmirli profesyonel kuaför Mehmet Aktekin, 40 metre derinde mesleğini icra etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Guinness Rekorlar Kitabı´na girebilmek amacıyla deniz dibinde saç tarayan Aktekin, dün (Cumartesi) Doğanbey´de bir deneme yaptı. Hem müşterisi hem de kendisi gibi dalgıç olan Nilay Seçal´a 40 metre derinlikte gelin başı yapmayı tasarlayan Aktekin, görüntü net alınamadığı için etkinliğini 28 metrede yapmak zorunda kaldı.

Dünyada daha önce denenmemiş bir etkinliği gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydeden Aktekin, ``Dalıştaki hedefim önümüzdeki yıl Guinness Rekorlar Kitabı´na girmek. Gelecek yıla kadar denemelerimiz sürecek. Buna benzer bir aktivite yaklaşık 9 yıl önce Fransa´da havuzda bir berber tarafından yapıldı. Berber havuzun altında sakal traşı yapmıştı. Dünyada saç tasarımı olarak ilk yapan ve deneyen benim'' dedi.

DALGIÇ NOTER BULANAMADI

Doğanbey´deki bu etkinliği planladıklarında Guinness denemesi yapmaya da karar verdiklerini, ancak dalgıç bir noter bulamadıklarını anlatan Aktekin, ``Günlerdir dalgıç bir noter arıyoruz. Guinnes için noterin de bizimle dalması ve su altında birebir görüntü alması gerekiyor. Bugün Su Altı Federasyonu´ndan bir yetkili tescil için geldi'' dedi.

Dalışı ve gelin başını 40 metre derinde yapmayı planladıklarını, ancak bu derinlikte görüntü almanın mümkün olmadığını kaydeden Aktekin, ``Biz de net görüntü alınabilecek metreyi bulduk. Nilay Seçal´a 28 metrede gelin başı yaptım'' diye konuştu.

Hem mesleğini hem hobisini biraraya getirmekten memnun olduğunu belirten Aktekin, her saçın bir öncekinden daha güzel olduğunu ifade etti.

 

 

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Bir yıl kaç mevsimdir?
A
3
B
4
C
7
D
5
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.