Süreyya Yalçın'ın çizmeyle güneşlenmesi nasıl sonuçlar doğurur?

İkoncanlardan biri olan Süreyya Yalçın yıllardır plajda bile farklı olunabileceğini bizlere kanıtlıyor. Püsküllü-boncuklu-desenli, değişik bikiniler, çeşit çeşit güneş gözlükleri, şapkalar, pareolar ve topuklu ayakkabılar görmeye alışmıştık. Fakat çizme giyildiğini ilk kez görmüş olabiliriz. Lütfen sadece fotoğraf çekimi için kısa bir süre giyilmiş olsun!

Süreyya Yalçın'ın çizmeyle güneşlenmesi nasıl sonuçlar doğurur?

"Tatil için çizmeyi tercih etti"

"Tatil için çizmeyi tercih etti"

Biz bu kalıbı hep İtalya'ya tatile gidenler için kullanıyorduk. Süreyya Yalçın, Bodrum tatili için gerçekten çizme tercih ederek çığır açtı. Modanın başkenti Milano'da bile bu tarza rastlanabileceğini düşünmüyorum, o denli özgün olmuş.

Bu özgün tarzın sadece tarzdan ibaret olmasıysa hem bizim hem de Süreyya Yalçın'ın ayaklarının en büyük temennisi. Çünkü...

Süreyya Yalçın ve kararmak

Süreyya Yalçın ve kararmak

Öncelikle 'Süreyya Yalçın' ismini ve 'kara' kelimesini aynı cümle içerisinde kullanmak insan ilginç bir haz veriyor. Süreyya Yalçın'a "ne güzel kararmışsınız" demekle 'kararmak' kelimesine "ne güzel Süreyya'laşmışsınız" demek aynı şey. Süreyya Yalçın'la 'kara' kelimesi bu derece özdeşleştiler çünkü.

Kararmayan bölgeler

Kararmayan bölgeler

Tüm vücudunun karadan da kara, siyahtan da siyah olmasına alıştığımız Süreyya Yalçın'ın çizme tercihi bu durumu sekteye uğratabilir.

Çizmeyi gereğinden fazla giyerse farkında bile olmadan uzun, beyaz tozluk giymiş siyahi bir futbolcuya dönebilir çünkü.

Hem güneşlenirken bikini altının kıvrılmasına, bikini üstünün iplerinin çözülmesine aşinayız da güneşlenmek için çizme çıkarılması biraz garip.

"Eşinini/sevgilisinin daha iyi güneşlenmesi için bikinisinin ipini çözen erkek" figürünü gözümde canlandırabiliyorum mesela. Ama 'eşinin çizmesini çıkaran erkek' olmuyor. Estetik değil bir defa. Tosun Paşa'daki bu sahne canlanıyor.

Ayaklarına kara sular inmek

Ayaklarına kara sular inmek

Konu Süreyya Yalçın olunca kapılar hep 'kara' kelimesine açılıyor nedense. Çizmeyle güneşlenmenin sonucu olarak dize kadar beyaz, dizden yukarısı siyah gibi ilginç bir görünümün haricinde bir de şöyle bir sorun var: Sıcak!

Sıcak değil mi ya? Plajda çizmeyle iki salınalım desek ayaklara kara sular iner. Hani kâr/zarar karşılaştırması yapalım desek, avantaj olarak yazabileceğimiz sadece üç madde var:

1- Tarz olmak
2- Ayaklara kum girmesini önlemek
3- Plaj futbolu oynarken rakibe karşı sertlik avantajı

Eğer bu avantajlar yeterliyse, plajda çizme giymek güzel şey.

Bu makaleye ifade bırak