Dünya
26.04.2015 - 02:30 | Son Güncelleme: 26.04.2015-2:30

Suriye’de Cisr eş-Şugur El Nusra’nın eline geçti

Suriye’de muhalifler, Nusra Cephesi’nin de içinde yer aldığı grupların, ülkenin kuzey batısındaki Cisr eş-Şugur ilçesinin önemli bölümünü ele geçirdiğini açıkladı. Cisr eş-Şugur bugüne kadar İdlib eyaletinin hükümet kontrolünde bulunan son büyük kasabasıydı.

Sitene Ekle


El Kaide ile bağlantılı Nusra Cephesi, Ahraru’ş-Şam ve İslam Ordusu’nun da aralarında yer aldığı İslamcı güçler perşembe günü kente yönelik bir saldırı başlattı. En şiddetli çatışmalar ise dün meydana geldi.
Suriye resmi haber ajansı Sana, “Suriye yönetimine bağlı uçakların ‘terörist gruplarını bombaladığını ve onlarca askeri aracı imha ettiğini” bildirdi.
Suriyeli aktivislerden bilgi aktaran Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise hükümet güçlerinin kentten kaçtığını, bazı mahallelerdeyse çatışmaların sürdüğünü bildirdi. Gözlemevi, sokaklarda en az 60 rejim yanlısı asker ya da milisin cesedinin bulunduğunu ekledi. İdlib kenti geçen ay muhalif grupların eline geçmişti.
Hükümet güçleri ise, tedarik için kullanılan, bir ucunda Halep ve Hama, diğer ucunda Lazkiye bulunan yolu korumaya çalışıyor.


Bilgi Yarışması2007 yılında Muğla'nın Bodrum ilçesine giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden müzisyenimiz kimdi?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Boks işini yapan sporcuya ne ad verilir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.