Dünya
23.06.2012 - 15:23 | Son Güncelleme: 23.06.2012-16:02

Suriye'nin uçağımızı düşürmesi olayı Yunan basınında

Savaş uçağımızın Suriye tarafından düşürülmesiyle yeni bir iddia da Yunan basınından geldi.

Sitene Ekle
Suriye'nin uçağımızı düşürmesi olayı Yunan basınında


 Yunanistan'ın strateji ve savunma yayını yapan haber siteleri, 'Türkiye'nin Suriye 'den şamar gibi bir cevap aldığını' savundu. Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Ege'deki it dalaşlarını hatırlatan onealert.gr ve defencenet.gr siteleri, Yunanistan'ı aynısını Ege'de yapmadığı için eleştiren tahrik içerikli yorumlara yer verdi.

"İKİNCİ UÇAK, HAFİF VURULMASINA RAĞMEN KURTULDU"

Defencenet.gr'ın Rusya kaynaklarına dayandırdığını iddia ettiği haberine göre olay sırasında daha yüksekten uçan ikinci uçak kaşmayı başardı. Kaçan savaş uçağı, eşinin vurulduğunu görür görmez manevra yaptı ve ana merminin şok dalgasından hafif vurularak kaçmayı başardı. Kurtulan uçak, daha sonra hava sahasından çıktı. Bu bilginin Kıbrıs (Rum) radarları tarafından da tespit edildiğini savunan site, RF-4E tipi iki uçağın bölgede bulunduğunun görüldüğünü savundu.

"S-300 VURDU" İDDİASI

Türk uçağının Rus yapımı S-300 PMU2 tipi hava savunma sistemi ile vurulduğu belirtilen aynı haberlerde, Suriye bolca övüldü.

İŞTE TÜRK SAVAŞ UÇAĞININ VURULMA ANI!

Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Her şartta mutluluğu bulan roman kahramanı kimdir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.