Gündem
12.11.2012 - 09:41 | Son Güncelleme: 12.11.2012-13:12

Suriye sınırı bombaladı Türk jetleri havalandı

SURİYE ordusuna bağlı savaş uçaklarının, Türkiye sınır kesimindeki muhalif güçleri havadan bombalaması üzerine, Diyarbakır'dan çok sayıda Türk savaş uçağı keşif uçuşu için bölgeye gitti.

Ceylanpınar’ın karşısında bulunan Resulayn semalarında Suriye ordusuna ait bir helikopterin görülmesi üzerine muhalifler yoğun bir şekilde helikopteri hedef alan atışlar yapmaya başladı. Seken kurşunların Türkiye tarafına geldiği görüldü.

Sitene Ekle


Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nin karşısında bulunan Suriye’nin Haseki kentine bağlı Resulayn İlçesi'nin, bu sabah Suriye ordusuna ait uçakların bombalamasının ardından, Diyarbakır'da bulunan 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda hareketli anlar yaşandı. F-16 savaş uçakları Diyarbakır'dan bu sabah 'acil' kodlu bir emirle havalanarak bölgeye gitti. Askeri kaynaklar, mühimmat yüklü olarak bölgeye gönderilen Türk savaş jetlerinin Suriye sınır hattında devriye ve keşif görevi yapacaklarını belirtti. 181 ve 182'nci Filoya bağlı savaş uçaklarının pilotlarına, Suriye savaş uçaklarının sınır ihlali yapması durumunda 'vur' emri verildiği ileri sürüldü.

Sınır ihlali olmaması durumunda sadece keşif ve devriye uçuşu yapacakları belirtilen savaş uçaklarının, bombardıman yapan Suriye uçaklarının olası sınır ihlaline karşı tam mühimmatlı olarak havalandıkları belirtildi.

CEYLAN PINAR'DA PANİK

Suriye tarafından atılan bir roketatar mermisi Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'ndeki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) ait araziye düştü.

İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER

Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolü ele geçirdiği Rasulyan kentini, Esad’a bağlı bir helikopter ikinci kez bombalamaya başladı. Ardından uçak ile bombalama yapıldı. Esad’a bağlı savaş uçağının bombalaması sonucunda Ceylanpınar ilçesinde de camlar kırılırken, bir şarapnel parçası da ilçe merkezine düştü.

Bu arada, Ceylanpınar ilçesine getirilen Suriyelilerden 4 kişi ölürken, 15 yaralıya ise müdahale ediliyor.

MUHALİFLER UÇAKSAVARLA KARŞILIK VERDİ

Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolü ele geçirdiği Rasulyan Kentini, Esad’a bağlı bir helikopter ikincikez bombalamaya başladı. Ardından uçak ile bombalama yapıldı. Muhalifler ise uçaksavarlar ile karşılık vermeye çalıştı. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine sıfır noktada komşu olan Suriye’nin Rasulayn kentini ele geçiren muhaliflere karşı Esad güçleri helikopter ile karşılık vermeye başladı. Dün öğlen saatlerinde Rasulayn’a bomba bırakan Esad helikopteri, bugünde sabah saatlerinde ikincikez bölgeye gelerek yeniden bomba bırakmaya başladı.

Muhalifler ise Esad’ın helikopterine uçaksavar ile karşılık vermeye çalıştı. Helikopter kentin üzerine alçalmadan ikinci bomba bırakmanın ardından bölgeden uzaklaştı.

Daha sorma ise askeri bir uçak ile bombalama yapıldı. Bombalama nedinyle kentte panik ve korku havası yaşandı. Ceylanpınar’da korku ve panik üst düzeye çıktı.

Bu arada, muhalifler, Esad güçleri ile bölgede sürdürdükleri çatışmalar esnasında yaralananları pikapları ile Ceylanpınar ilçe merkezindeki kara Hudut Kapısı’na kadar getirip, burada ambulanslara teslim ediyorlar.

ROKETATAR TİGEM BAHÇESİNE DÜŞTÜ

 

 

Suriye tarafından atılan bir roketatar mermisi Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'ndeki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) ait araziye düştü. Çevredeki binaların camlarının kırılmasına neden olay olay paniğe neden oldu. İlk tespitlerde yaralı olmadığı ifade edildi.

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Etiketler: Urfa, roketatar, suriye, türkiye,
Bilgi YarışmasıAnkara İstanbul'un hangi yönünde kalır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Hababam Sınıfı serisinde "İnek Şaban" tipiyle özdeşleşen sanatçımız hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX