Sürrealizm ve aşk sinemada buluşursa

Sinemada sürrealizmin (yani gerçeküstücülüğün) beyazperdenin büyüleyiciliğiyle harmanlanıp aşkla buluştuğu 16 filme ne dersiniz?

Sürrealizm ve aşk sinemada buluşursa
Sırt korsesi nedir, ne işe yarar?Sırt korsesi bel ve sırt bölgesindeki ağrıları gidermesinin yanı sıra duruş bozukluklarına ve kamburluk gibi birçok sorunun da çözülmesine yardımcı olabiliyor. Halk arasında yaygın problemlerden biri olan sırt ağrıları ve duruş bozukluğu için, insanlar çözümü sırt korsesinde arıyorlar. Peki, nedir bu sırt korsesi sırt korsesi ne işe yarar, sırt korsesinin zararları var mıdır? Tüm bu soruların cevaplarını sizlere açıklıyoruz.
Kışın dudakları korumanın yollarıDudaklarınıza iyi bakmak zor değildir. Sadece birkaç kolay adımda kışın zarar verici etkilerini hafifletebilirsiniz.
Hamile olabileceğinizi gösteren 11 işaretHamileliğin başlangıcından itibaren hormonların salgılanması ile birlikte vücutta birçok değişiklik ortaya çıkar. Vücuttaki bu değişimleri takip ederek hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.
Papatya çayının faydaları nelerdir?Papatya çayı hem hafifliğiyle hem de hoş kokusuyla sinir sistemine iyi gelir vetüketen kişiyi stresten uzak tutar. Papatyanın sakinleştiriciliğinin yanında, başka birçok faydası daha bulunuyor.
Kajulu domates çorbası tarifiPratik çorba tarifleri arasında kendisine yer edinecek kajulu domates çorbası, lezzet severlerin beğenisine çıkıyor! İşte o tarif...
Evde spor yapmak isteyenlere basit hareketlerSpor salonuna gitmeye vaktiniz ve paranız yoksa spor salonunu evinize getirebilirsiniz. İşte evde spor yapmanızı sağlayacak basit hareketler…
İnternette hayatınızın aşkını bulmak için tavsiyelerYıllardır hayatınızın aşkını arıyorsunuz ama bir türlü bulamıyor musunuz? Üzülmeyin belki 2018 sizin yılınızdır. İnternette hayatınızın aşkını bulmak isteyenler için birkaç tavsiyemiz var.
Tıkanmış tuvalet nasıl açılır?Tıkanmış tuvaletler hayatın kaçınılmaz anlarından sadece biridir. Tıkanmış tuvaletler felakete dönüşmeden nasıl açılır?
Transformers tutkunları sömestrda Starcity Outlet'eAvrupa Yakası’nın gözde outlet alışveriş merkezi Starcity; sömestr tatiline girecek minik ziyaretçileri için dev Transformers robotlarını alışveriş merkezinde ağırlayacak
1/16

Altın Çağ (L'age D'or, 1930)-Luis Bunuel

Filmdeki bazı sembollerin açıklaması şu şekilde yapılmıştır: Filmin hemen başında belgesel tarzında yakın çekimlerle gösterilen bir grup akrebin kayaların arasında yeryüzüne çıkmaları sahnesindeki ölümcül zehir taşıyan akrepler bizzat filmin kendisini temsil ederler. Hedefleri ise kilise, yerleşik düzen ve burjuvaların yaşam tarzıdır. 
 
Genç kız yatağında ineği bulunca hiç şaşırmaz, tıpkı evcil köpeğini kovar gibi onu nazikçe odadan çıkartır. Bu arada ineğin boynundaki çan sürekli çalar. İnek odadan çıkınca da çan sesi duyulmaya devam eder. İnek bir türlü sevgilisine kavuşamayan genç kızın anne olma isteğini sembolize eder. Zaten genç kız erkeğini düşlerken odaya girmiş ve ineği görmüştür. Bundan sonra da sevgilisini her düşlediğinde inek çanının sesini duyar.
 
Bir hizmetçinin alevler içinde çığlık atarak zengin konukların parti verdiği şık salona dalması ve yığılıp kalması (belki de ölmesi), buna rağmen salondakilerin buna hiç aldırış etmeden sohbetlerini sürdürmeleri, aynı şekilde iki işçinin içinde şarap içtiği devasa bir at arabasının aynı salonun ortasından öylece geçip gitmesi ve hiçbir konuğun buna da aldırış etmemesi, konukların nezdinde aristokrat ve burjuva sınıfının çöküşünü sembolize eder.

Gümüş Asaleti