Tekirdağ

Yerel Haber
15 Şubat 2014 - 10:48

SÜRÜCÜ KURSLARINA SİMÜLATÖR TANITILDI

IHA

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Yeni Sanayi Sitesi bölgesinde bulunan sürücü eğitim alanında sürücü simülatörü uygulamalı olarak tanıtıldı.
Çorlu ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan sürücü simülatörü, Ankara'dan gelen Angrup firması tarafından sürücü kursu sahiplerine uygulamalı bir şekilde tanıtıldı.
Angrup Pazarlama direktörü Nurşen Şenyuva, X-vehıcle Sürücü Simülatörünün kursiyerlerin değerlendirebilmesine ilişkin puanlama kriterleri sunduğunu, gerçek araç donanımlarına, algı ve refleks ölçen senaryolara sahip olduğunu, her sürücü adayına dair eğitim agıtarını ve sonuçlarını arşivleyerek istenilen zamanda bilgilere ulaşılmasına olanak sağladığını, yüksek kaliteli gerçek araç donanımına sahip olduğunu, sürücü okulundaki araçlardan kaynaklı giderleri ve riskleri azalttığını, simülatör üzerinde zorlu hava koşullarından, park eğitimine, yokuşta araç kaldırmaktan, ani refleks geliştirme eğitimlerine kadar birçok senaryonun mevcut olduğunu kaydetti.
Çorlu'da bulunan sürücü kursu sahiplerinin bu simülatör ile kolaylıkla sürücü adaylarına gerçek araç içindeymiş gibi eğitim verilebileceği de aktarıldı. Angrup Pazarlama direktörü Nurşen Şenyuva sürücü simülatörünün 16 bin 500 TL maliyeti olduğunu da belirtti.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

4°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.