Cumartesi

15.04.2017 - 02:30

Sürüş cephesinde yeni macera

Gişe canavarı serinin sekizinci halkasında bir kez daha arabalar, bol yarış ve vâdedilen bir eğlence var

Sitene Ekle

Yedinci filmi Türkiye’de gelmiş geçmiş en çok izlenen yabancı film rekorunu elinde tutan “Hızlı ve Öfkeli” serisinin sekizinci halkası “Hızlı ve Öfkeli 8 / The Fate of the Furious”, bir kez daha tanıdık karakterleri, hızlı arabaları, abartılı takip sahneleri ve maço tavırlarıyla seyirciyi bir maceranın ortasına atıyor. 

Genç yaşta bir araba kazasında hayatını kaybeden Paul Walker’ın seride olmadığı ilk film olan “Hızlı ve Öfkeli 8”de, Charlize Theron’un canlandırdığı Cipher adlı gizemli bir kadın, ekibin lideri Dom’ı ikna edip onu suç dünyasına çeker. Daha sakin bir hayata hazırlanan ekip, Dom’ı gittiği yoldan döndürmek için yeni bir maceraya atılacaktır. 
Film, dünyanın her yerinde çok agresif bir dağıtım politikasıyla vizyona girerken, bu şekilde öncüllerinin gişe başarılarını aşmayı hedefliyor. Öte yandan hayranların Walker’sız bir filme vereceği tepki de merakla bekleniyor. 

Haftanın diğerleri

Başrollerini hayatını genç yaşta kaybeden Anton Yelchin ile Imogen Poots ve Patrick Stewart’ın paylaştıkları korku ve gerilim filmi “Dehşet Odası / Green Room”, Jeremy Saulnier’ın imzasını taşıyor.  Film, Neo-Nazilerin müdavimi olduğu bir barda bir cinayete tanık olan punk grubunun hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor.

Korku filmi “Otopsi / The Autopsy of Jane Doe”, “Troll Avı” ile hatırlanabilecek Andre Ovredal’nın yönettiği İngiltere-ABD yapımı bir film. Film, üçlü bir cinayetin ardından kimliği belirsiz bir kadının cesedinin bulunmasıyla tıbbi ekibin bir gizemin içerisine çekilmesi hakkında.  

Belgesel “Kartal Avcısı Kız / The Eagle Huntress”, Otto Bell’in imzasını taşıyor. Bu yıl BAFTA’lara belgesel dalında aday olan film, Kazak bir ailede 12 nesildir erkekler arasında süren geleneğe rağmen ilk kez kartal avcısı olmaya çalışan 13 yaşında bir kızın hikayesini konu alıyor.

Haftanın iki yerli filminden biri Müfit Can Saçıntı’nın yönettiği ve başrolünü üstlendiği “Yaşamak Güzel Şey”. “Mandıra Filozofu” filmleriyle tanınan Saçıntı, içine kapalı bir adam olan Müfit’i merkeze aldığı filminde onun değişimini işlerken bir komediye imza atıyor. Diğer yerli film, Battal Karslıoğlu’nun imzasını taşıyan “Mezeci Çırağı”. Yusuf Atala, İsmail Arda İrman ve Murat Ercanlı’nın rol aldığı film, 1970’lerde bir grup esnaf etrafında şekillenen olayları anlatıyor. 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.