Survivor 2019 yarışmacı adayları ve yenilikler

Survivor 2019 bu sene her açıdan farklı olacak demiştik. Tekrar hatırlayalım: Survivor 2019, Acun Ilıcalı'nın O Ses Türkiye Yılbaşı Özel'de duyurduğu üzere bu sene 2 Şubat'ta başlayacak. Her zamanki Ünlüler-Gönüllüler konseptinden farklı olarak da Türkiye-Yunanistan yarışmacıları arasında gerçekleşecek. En büyük ve keyifli yeniliğe gelirsek: Bu sene yarışmacıları biz seçiyoruz!

Survivor 2019 yarışmacı adayları ve yenilikler

Survivor yıllardır fanatik bir şekilde izlenen tek yarışma. Hiçbir zaman reytinginin azaldığı ya da rağbet görmediği olmadı. Üstelik konsept kendini tekrar etse de, her sene eklenen yeni renkler sayesinde bizi ekran başında tutmayı başardı. 


 

Bu sene ise, diğer senelere oranla çok daha değişik formlarda karşımıza çıktığı için neredeyse aylardır konuşuyoruz Survivor'ı. Acun Ilıcalı, bu sene yarışmacı seçimlerinde halkı da işin içine dahil edince Survivor'ın oturmuş kitlesi epey heyecanlandı ve merakla beklemeye başladı.


 

Süper bir yayıncılık taktiği olduğunu söylemeye gerek bile yok. Her konuda yorum yapmaya bayılan bir halk olarak, en çok izlenen yarışmanın adaylık sürecinde bizim de bir payımızın olacak olması şahane!
 

MasterChef Hakan'ın gideceği kesinleşti
 

MasterChef Hakan&#39;ın gideceği kesinleşti<br />
&nbsp;
Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından Survivor Türkiye-Yunanistan'ın ilk yarışmacısının belli olduğunu duyurdu. 
 
Hakan dışındaki adaylar halk oylamasına sunulacaklar. Halkın verdiği oylar yönünde de kemik kadro oluşacak. 

Aday olarak açıklananlar arasında aşina olduğumuz isimlerde var, daha önce duymadıklarımız da. 
 

Survivor erkek yarışmacı adayları
 

Survivor erkek yarışmacı adayları<br />
&nbsp;
Bu sene biz karar verdiğimiz için, eminim şimdiden aday listesine göz atıp araştırma yapanlar vardır. "Bu kim? Şu kim?" diye merak etmişsinizdir. Diyorum ya, genel olarak meraklı bir milletiz çünkü! 

Tüm listeyi ayıklayarak bakarsak eğer, aday olarak sunulan erkek yarışmacılar şu şekilde: 

Emin Günenç, Emre Durak, Halim Baydur, Erdem Ekşioğlu, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kaan Kazgan, Asil Cengiz, Atakan Işıktutan, Azim Kaan Güvenilir, Burak Yurdugör, Okay Köksal, Sami Levi, Bora Edin, Yağız Erdoğan ve Yusuf Karakaya.

Survivor kadın yarışmacı adayları
 

Survivor kadın yarışmacı adayları<br />
&nbsp;
Survivor Türk takımı için sunulan erkek adaylarda 14 yarışmacı, kadınlarda ise 13 yarışmacı var. Yani sayıca eşit bir durum aslında. Bu aynı zamanda sevindirici. Erkek adaylar ne kadar güçlüyse, kadın adaylar da bir o kadar güçlü çünkü: 

Kader Karakaya, Büşra Yalçın, Buse Akar, Melisa Emirbayer, Müzeyyen Seren Bayülken, Ecem Onaram, Seda Ocak, Begüm Güven, Serpil Uzunçavdar, Simge Olçun, Sıla Rümeysa Ökçek, Sude Burcu ve Sinem Kılıç.

Her adayın tanıtım videosu var
 

Her adayın tanıtım videosu var<br />
&nbsp;
Yarışmacıları sadece yaptığımız araştırmalarla seçemezdik elbette! Her yarışmacı adayının kendini tanıttığı, 2 dakikalık videolardan oluşan tanıtım çekimleri var elimizde. Acunn YouTube kanalından açıp izleyebilirsiniz.

Bu videolardan birkaçına göz attıktan sonra tüm yarışmacıların bir hayli hırslı olduklarını göreceksiniz. Dediğim gibi tanıdık gelen yüzlerin arasında, daha önce hiç görmediğim ama tanıtım videosundan etkilendiğim birçok isim de var. 

Anlayacağınız izleyicileri oldukça zorlu bir karar süreci bekliyor.
 

Hakan Kanık, Sami Levi ve Halim Baydur
 

Hakan Kanık, Sami Levi ve Halim Baydur<br />
&nbsp;
Aralarında göz önünde olup da "Aa bu o!" diyebileceğimiz üç isim var bence: Birincisi yukarıda da bahsettiğim gibi, MasterChef yarışmasından tanıdığımız Hakan Kanık. Diğerleri; Sefarad müzik grubundan tanıdığımız solist Sami Levi ve birçok madalyası olan milli vücut geliştirme sporcusu Halim Baydur... 

Bu isimlerin yanında, çok güçlü ve kendine güvenen bir sürü yarışmacı daha olduğunu ve aralarında milli tekvandocular, spor eğitmenleri, milli hakemler, voleybolcular, yüzücüler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, çok sağlam bir aday kadrosuyla baş başa bırakıldığımızı anlıyoruz. 
 

Ne diyeyim, herkesin şansı bol, yolu da açık olsun. Bakalım hangi yarışmacılar kadroya dahil olup bu senenin en çok konuşulan isimleri olacak?
 
Bu makaleye ifade bırak