01.07.2019 07:47 | Son Güncelleme:

Survivor finalisti Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında?

Survivor 2019'da Türk takımında en iddialı isimler arasında yer alan Yusuf Karakaya Survivor'ın dörtlü finalinde yarı finale adını yazdıran ilk isim oldu. Yusuf, Okay ve Seda arasında gerçekleştirilen yarı finalde de halkın oyları ile finale kalmayı başaran iki isimden biri oldu. Survivor'da gösterdiği performans ile göz dolduran yarışmacı. Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında?

Survivor 2019'da yarışmanın sonuna gelindi. Dün akşam gerçekleştirilen SMS oylaması izleyenleri ekrana kilitledi. Son dörde kalan Yusuf Karakaya, Okay, Seda ve Emre arasında Cumartesi akşamı oynanan oyunlarda yarı finale kalmayı başaran iki isim Yusuf Karakaya ve Okay oldu. Seda ve Emre arasında yapılan SMS oylamasında Emre hayallerine veda eden ilk isim olurken Seda yarı finale adını yazdırdı. Yusuf, Okay ve Seda arasında ikinci kez yapılan halk oylamasında finale adını yazdıran Yusuf Karakaya ve  Seda Ocak oldu. Peki Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında?

YUSUF KARAKAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
ÇOK OKUNANLAR