15.05.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 15.05.2018-1:30 A-A+

Suudi Arabistan’a film çıkartmasıMalum, Suudi Arabistan’da ‘sinema açılımı’ gerçekleşti. Yeni bir piyasa oluştu, bu işe uyandık. Ama ilk hareket, Almanya’daki bir Türk filmleri dağıtımcısından geldi, AF-Media... Variety dergisinin internet sitesinde bir haber vardı. AF-Media, Ali Fidan tarafından 2011’de kurulmuş ve Avrupa’daki Türklerin (yaklaşık 5 milyonluk bir nüfus) yanı sıra Orta Doğu ve Körfez ülkelerine Türk filmlerini pazarlıyor. Fidan’la bir söyleşi yapılmış. Arabistan’ın bu açılımından yararlanmayı düşünüyor. Cannes’daki film festivali sırasında Arabistanlı yetkililerle görüşmeler yapılmış. Fidan, “Türk dizileri, Balkanlar’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde çok popüler sonuçta... Bu, oyuncular için yüksek menfaat sağlıyor” derken, Türk filmlerinin buralarda neden iş yapabileceğini de anlatmış oluyor.
 
‘AYLA’ İYİ GİDİYOR
‘Ayla’ filmi, İspanyol European Dreams Factory ve Katar’lı Gulf Film şirketlerine satılmış. Büyük olasılıkla Suudi Arabistan’da gösterilecek. Almanya’daki şirketin bu pazara yönelik projeleri arasında ‘Emanet’ (TRT yapımı), çocuk filmi ‘Beyaz Balina’ ve ‘Ailecek Şaşkınız’ da yer alıyor. Listenin daha da genişlemesi bekleniyor.
 

CİNSEL TACİZ YARIŞMAYI BİTİRDİ

‘Koh-Lanta’, TF 1 kanalında yayınlanan bizim ‘Survivor’ benzeri bir yarışma... 2001 yılından beri yapılıyor. Bir kadın yarışmacı, programda cinsel taciz olduğunu öne sürdü. Suçlanan kişi, bunu kabul etmedi. Tüm bu gelişmeler üzerine, yapımcı ve kanal ortak bir karar alarak, önümüzdeki sezon çekimlerin iptal edildiğini açıkladı.

Bu suçlamalar altında bir aile yarışması olan ‘Koh- Lanta’nın huzurlu bir ortamda devam etmesinin mümkün olmadığını, bu nedenle önümüzdeki sezon çekimlerin iptal edildiği, bir metinle kamuoyuna duyuruldu. Hem yapımcı ALP (Adventure Live Produciton) hem de TF 1’in, iki yarışmacı arasındaki sorunun ‘nedeni’ konusunda bir açıklama yapmaktan çekindikleri ortaya çıktı.

Bir haber ajansının olayın ‘cinsel taciz’ olduğunu açıklamasından sonra,
durumu anlatır bir metin hazırlanmış.

 

 

 

 

 

 

Bilgi Yarışması"Dostlar Beni Hatırlasın" şiiri hangi şairimize aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.