Kocaeli

Yerel Haber
26 Ocak 2015 - 17:43

SUUDİ HAYIRSEVER, BAŞKAN’A KABE ÖRTÜSÜ HEDİYE ETTİ

IHA

Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe Acısu’da cami yaptıran Suudi hayırsever Mohammed Al Kattan’ı makamında misafir etti.
Kartepe Acısu’da külliye hizmeti de verecek bir cami yaptıran Suudi hayırsever Mohammed Al Kattan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek Kabe örtüsü hediye etti. Her yıl hac mevsiminde arife günü hacı adayları vakfedeyken değiştirilen Kabe örtüsü, siyah boya ile boyanmış halis ipekten üretiliyor. Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun da eşlik ettiği ziyarette, yapılacak caminin özellikleri de Başkan Karaosmanoğlu’na aktarıldı. Yaklaşık bir ay sonra açılacak olan caminin inşaatı bittiğinde, dış mekan kapasitesiyle iki bin kişiye hizmet verecek. Camide asansör, imam için lojman ve Kur’an kursları da olacak. Başkan Karaosmanoğlu’nu caminin açılışına davet eden Suudi hayırsever Mohammed Al Kattan, Kartepe’nin yeşil doğasını çok sevdiğini de dile getirdi.
Başkan Karaosmanoğlu, Acısu’ya yapılan külliyenin inşaatından dolayı Suudi hayırsever Mohammed Al Kattan’a teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Cami inşaatını üstlenen hayırseverimiz Mohammed Al Kattan’ı canı gönülden tebrik ediyorum. Yılın belli dönemlerinde burada yaşayan Arap kardeşlerimizi misafir etmekten dolayı da mutluyuz” şeklinde konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.