Osmaniye

Yerel Haber
28 Ekim 2016 - 13:18

Tabipler Odası Cgc'yi Ziyaret Etti

IHA

Osmaniye Tabipler Odası Başkanı Asu Kaya Gedik, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.
Gedik, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’nin isim değişikliği ve yeni yeri için ’hayırlı olsun’ dileklerini iletmek adına bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti. Gedik, sağlık sektöründe en büyük harcamanın ilaç sektöründe olduğunu, bu anlamda bilinçli ilaç kullanımının önem taşıdığını söyledi. Basın mensuplarından ilaç kullanımı konusunda aydınlatıcı haberler yapmalarını beklediklerini ifade eden Gedik, "Sağlıklı bir yaşam için hareketli bir yaşam tercih edilmeli. Her rahatsızlıkta ilaç kullanımı doğru değildir. Antibiyotik kullanımında Osmaniye, Türkiye sıralamasında ilk 10 içerisinde. Bu ilaçlar kimyasal maddelerden oluşuyor ve bu kimyasalların tamamını vücut dışarı atamıyor" dedi.
CGC Başkanı Ali Cihangir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hekimlerin toplumumuzda önemli bir yeri olduğuna işaret eden Cihangir, “Tabipler Odasının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Basın olarak yapılan çalışmaları halkımıza anlatmak bizim görevimiz. Çalışmalarından dolayı Asu Hanıma ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OsmaniyeYerel Seçim Sonuçları

Osmaniye Hava Durumu

14°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.