Balıkesir

Yerel Haber
09 Kasım 2017 - 15:57

Taekwondo Milli Takımı Ve Ayvalıklı Milli Antrenör Sersan Yurda Döndü

IHA

Avrupa Taekwondo Birliği tarafından Güney Kıbrıs Rum kesiminde düzenlenen ve Milli Takımımızın, takım halinde Avrupa İkincisi olarak tarih yazdığı Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na Milli Takım Antrenörü olarak katılan Ayvalıklı Taekwondo antrenörü Volkan Sersan ilçeye döndü.
Bay bayan 24 sporcumuzun katıldığı ve 3 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz madalya ve 2 takım kupası ile Avrupa İkincisi olarak tarih yazdığımız Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonasında Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Volkan Sersan muhabirimize yaptığı açıklamada; “Alınan bu başarıyı milletimize armağan ediyoruz. Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr Sayın Metin Şahin olmak üzere, Başkan Yardımcımız Dr. Oktay Duymaz, Dış ilişkiler sorumlusu Ali Sağırkaya ve Prof Dr Zakir Avşar hocamız da milli takımımızı yalnız bırakmadı ve maddi manevi her konuda destek oldular. Alınan bu başarıda sporcularımız ve onları yetiştiren antrenörlerimiz başta olmak üzere Teknik Direktörümüz Ali Şahin, antrenör arkadaşlar ve teknik ekibimizin özverili, gayretli ve azimli çalışmaları etkili oldu. Madalya seromonisi sırasında 3 kez bayrağımızın göndere çekilmesi ve İstiklal Marşımızın okunması tarif edilemezdi. Taekwondo, anavatanı Kore olan bir spor dalı. Ancak, dünyada Kore’den sonra en başarılı ülke neredeyse Türkiye. Bu yıl gerçekleşen dünya şampiyonalarında 12 altın, 15 gümüş ve 41 bronz almış taekwodocularımız. Avrupa şampiyonalarında 58 altın, 44 gümüş, 100 bronz madalya var Kısacası ülkemizin en başarılı ve madalya avcısı tek branşı Taekwondo. Bu başarılar Milletimize armağan olsun” diye konuştu.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

0°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.