Takıma kilolu dönen Balotelli, Vieira'nın Anelka'ya ne yaptığını unutmamalı

Nice'te forma giyen Mario Balotelli geçtiğimiz sezondan kalan cezası dolayısıyla ligin ilk 3 haftası takımdaki yerini alamadı. Cezalı futbolcular genellikle suçluluk hissederek daha fazla çalışır. Gamsızlığıyla ünlü Balotelli ise yaz tatilini 3 haftalık cezasıyla birleştirip bu uzun tatilinden 12 kilo fazlayla döndü ve kilosu 100'e çıktı. Bu kadar kiloyu üzüntüden strese girip kendini yemeğe vurarak almadığını tahmin ediyoruz.

Takıma kilolu dönen Balotelli, Vieira'nın Anelka'ya ne yaptığını unutmamalı

Nice, Balotelli'ye köprüyü geçene kadar dayı diyor

Nice, Balotelli'ye köprüyü geçene kadar dayı diyor

Balotelli, takımını yalnız bıraktığı 3 hafta boyunca antrenmanlara katılmak yerine tatilini uzatmıştı. Ancak 31 Ağustos'taki 4. lig maçında takımdaki yerini alabilen oyuncu, maçta forma giydikten sonra herkes gibi milli maç arasında girdi.

Nice'te iki sezondur attığı gollerle adeta 'dokunulmaz' olan Balotelli, İtalya Milli Takımı'nın Polonya'yla yapacağı maç için kadroya davet edildi ve kilolu hali ilk olarak burada tepki çekti. İtalyan basını ve daha önce Manchester City'de büyük sorun yaşadığı Mancini tarafından performansı beğenilmeyen oyuncu okların hedefi olmuş durumda. Daha önce huzursuzluk çıkmasın diye olayı sineye çeken Nice yönetimi de bu olaylar sonrası açıklama yaptı.

Nice'in açıklaması

Nice'in açıklaması

Nice'ten üst düzey bir yetkilinin Fransız gazetesi L'Equipe'e "Takımın antrenmanlarına katılmadı. Burada yoktu. Olma gibi zorunluluğu da yokmuş gibi hissediyordu. Marsilya ile transfer görüşmesi yapıyordu. Zaten ligin ilk 3 haftası cezalıydı ve tatilini uzattı. Vücut şekli de hiç hazır gözükmüyordu" şeklindeki açıklaması da durumun vahametini gösteriyor.

Artık "Why Always Me?" demeye hakkı yok

Artık "Why Always Me?" demeye hakkı yok

Mario Balotelli'yle en özdeşleşen fotoğraflardan biri, attığı gol sonrası formasının altından çıkardığı ve sürekli eleştirilmesine tepki olarak giydiği "Why always me? (Neden her zaman ben?") atletli fotoğrafı.

Skandal yaratmadığı bir dönem olmayan Balotelli artık "Neden hep ben?" diye sormak yerine "N'apıyorum ben?" diye sormalı. Fakat 28 yaşına kadar bunu sormadığına göre bundan sonra da sormayacak demektir.

Nice Balotelli'ye, Balotelli de Nice'e muhtaç

Nice Balotelli'ye, Balotelli de Nice'e muhtaç

Balotelli 3 haftalık cezası sonra tekrar Nice formasını giymeye başladı. Bundan sonra da takımdakini yerini alacaktır. Nice, kısıtlı bütçelerle büyük işler başaran bir takım olduğu için bunca sorumsuzluğuna rağmen Balotelli'yi idare ediyor. Balotelli de onca büyük takım dolaştıktan ve hepsinden sorunlu kişiliği nedeniyle gönderildikten sonra artık Nice onun son şansı.

Bu nedenle bu sancılı ilişki tüm sorunlara rağmen hala sürüyor. Balotelli Nice'teki ilk sezonunda 23 maçta 15 gol, ikinci sezonu olan 2017-2018 sezonunda ise 28 maçta 18 gol atarak iyi bir performans göstermişti.

Patrick Vieira'yı kızdırmaması gerekiyor

Patrick Vieira'yı kızdırmaması gerekiyor

Nice'in başında eskiden Arsenal ve Fransa Milli Takımı'nın kaptanlığını yapan efsane futbolcu Vieira'nın olduğunu da hatırlatalım. Ve Vieira birisine sinirlendiği zaman nasıl tepkiler verdiğini de Anelka'dan dinleyelim:

"Vieira 35 santimlik penisiyle yüzüme vurdu"

Balotelli'nin bunu kesinlikle unutmaması gerekiyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak